Home Biznes NEC X981UHD – największy monitor wielkoformatowy NEC UHD do zastosowań profesjonalnych

NEC X981UHD – największy monitor wielkoformatowy NEC UHD do zastosowań profesjonalnych

NEC X981UHD – największy monitor wielkoformatowy NEC UHD do zastosowań profesjonalnych

NEC Display Solutions wprowadza na rynek MultiSync® X981UHD, 98-calowy monitor o rozdzielczości UHD. Ten profesjonalny monitor, idealny do pomieszczeń kontrolnych, digital signage, zastosowań medycznych, konferencji i tworzenia multimediów, zapewnia rozdzielczość czterokrotnie większą od Full HD, a ponadto skaluje treści z niższych rozdzielczości.

Najnowszy model monitora wielkoformatowego NEC oferuje funkcje, które spełniają szereg wymagań stawianych w biznesie. Należą do nich: funkcja SpectraView Engine, która zapewnia wszechstronne zarządzanie kolorem, co przekłada się na wyjątkową dokładność i spójność obrazu, a także kilka trybów do pracy z wieloma źródłami sygnału, pozwalających na wyświetlanie do czterech różnych obrazów obok siebie. Połączenie bardzo wysokiej rozdzielczości, odświeżania na poziomie 60Hz oraz zaawansowanych algorytmów stabilizacji obrazu zapewnia odbiorcom niezrównaną wyrazistość przekazu.

“Przedsiębiorcy z wielu branż czekali na wyższą jakość w monitorach wielkoformatowych, chcąc zwiększyć własną wydajność i zaoferować również bardziej atrakcyjny przekaz dla klientów. Najnowszy model monitora NEC oferuje wiele cech, pozwalających na sprostanie tym wymaganiom. Jest to nie tylko nasz największy obecnie monitor, ale także najbardziej zaawansowany pod względem technologicznym.” – powiedział Tobias Augustin, Product Manager Public Displays w NEC Display Solutions Europe.

“X981UHD oferuje doskonałą elastyczność oraz szereg technologii i funkcjonalności pozwalających na pełną kontrolę nad wyświetlanym kontentem. Wszystkie parametry obrazu, takie jak rozdzielczość, kolor, orientacja i położenie można swobodnie dostosować do wymagań i zmieniać je w razie potrzeby” – dodał.

Pomimo solidnej, metalowej tylnej pokrywy i konstrukcji wspierających monitor waży mniej, niż inne produkty z tej samej kategorii. Monitor wyposażony w bezpośrednie podświetlenie LED oferuje pełną listę dobrze znanych profesjonalnych funkcji NEC, włącznie z inteligentnym systemem zarządzania ciepłem, sprzętową kalibracją za pomocą wewnętrznych tablic LUT oraz gotowością do pracy w trybie 24/7. Obsługuje do ośmiu wejść cyfrowych, w tym jedno DisplayPort, cztery porty HDMI, dwa DVI-D oraz OPS. Ponadto posiada gniazdo opcji OPS, które umożliwia zwiększenie wydajności monitora w dowolnej chwili bez konieczności stosowania jakichkolwiek zewnętrznych urządzeń czy przewodów.Obsługa dużych instalacji jest prosta przy zastosowaniu darmowego oprogramowania NaViSet Adminsitrator 2, umożliwiającego zarządzanie wszystkimi podłączonymi monitorami z jednej lokalizacji.

Zastosowanie energooszczędnych komponentów, szerokie wykorzystanie tworzyw sztucznych pochodzących z odzysku oraz brak szkodliwych materiałów w połączeniu z inteligentnymi funkcjami i czujnikami oszczędzającymi energię sprawia, że wszystkie produkty 4K UHD NEC pozostają w zgodzie z proekologiczną filozofia NEC Green Vision.

Dostępność

Monitor NEC MultiSync® X981UHD zostanie zaprezentowany na stoisku NEC Display Solutions na targach ISE w Amsterdamie, które odbędą siew dniach 10-12 lutego 2015, a w sprzedaży na polskim rynku pojawi się na przełomie lutego i marca br.