Home Biznes Nowe modele projektorów z serii NEC UM

Nowe modele projektorów z serii NEC UM

Nowe modele projektorów z serii NEC UM

NEC Display Solutions rozszerzył serię krótkodystansowych projektorów UM o cztery nowe modele. Jest to odpowiedź na rosnące potrzeby lepszej współpracy i większej interaktywności w placówkach edukacyjnych oraz w biznesie. Modele UM301W, UM301X, UM351W oraz UM361X oferują ponadto znaczne ulepszenia pod względem wydajności i kosztów eksploatacji.

Podobnie jak poprzednie produkty z serii UM nowe modele eliminują cień rzucany przez prezentera i nie oślepiają prowadzącego snopem światła. Urządzenia te dysponują jasnością do 3600 ANSI lumenów. Eliminują także konieczność korzystania z zewnętrznych systemów audio dzięki zintegrowanemu głośnikowi o mocy 20W, czyli o 25% większej w porównaniu do poprzednich modeli. Projektory posiadają dwa wejścia HDMI, w tym jedno z obsługą MHL, co pozwala prezenterom na podłączanie urządzeń przenośnych do projektora.

Nowe modele oferują także możliwość projekcji na powierzchniach poziomych, co umożliwia pracę na stołach interaktywnych, a także łatwą i szybką konfigurację dzięki automatycznej kalibracji. Wszystkie urządzenia mogą również pracować z opcjonalnym interaktywnym zestawem Multi-Pen, a modele o rozdzielczości WXGA umożliwiają dodatkowo stosowanie opcjonalnego zestawu dotykowego NP01TM Multi-Touch, który będzie dostępny na rynku od marca 2015 roku.

Do końca maja 2015 wszystkie interaktywne rozwiązania będą dostępne z bezpłatną licencją oprogramowania DisplayNote 5, które umożliwia użytkownikowi nie tylko zaznaczanie tekstu i zdjęć oraz dodawanie notatek, ale pozwala również na prowadzenie prezentacji z urządzeń przenośnych. Licencja dla wielu użytkowników umożliwia prawdziwą współpracę pomiędzy użytkownikami urządzeń na platformach: Windows, MAC, iOS oraz Android.“Dzisiejsze szkoły, mimo ograniczonych budżetów, stale poszukują sposobów na poprawę nauczania poprzez większą interaktywność i zaangażowanie uczniów. Podobnie jest z firmami – wymagają lepszej współpracy wszystkich zainteresowanych stron w celu zwiększenia produktywności, redukcji kosztów i zyskania przewagi nad konkurencją.” – powiedział Ulf Greiner, Product Line Manager Business Projectors w NEC Display Solutions Europe.

“Rozwiązania towarzyszące projektorom NEC z serii UM naprawdę zwiększają interaktywność, zarówno pomiędzy użytkownikami, jak i pomiędzy urządzeniami przenośnymi. Szkoły i firmy dostają elastyczne i skalowalne rozwiązanie, które w równym stopniu pasuje do niewielkich sal konferencyjnych oraz środowisk kooperacyjnych” – dodał.

Projektory z serii UM zgodnie z proekologiczną filozofią NEC Green Vision oferują dłuższą żywotność lampy, co w połączeniu z niższym zużyciem energii i mniejszymi kosztami utrzymania wpływa na zmniejszenie całkowitego kosztu posiadania.

Dostępność
Nowe projektory NEC z serii UM są już dostępne na polskim rynku.