Nowe, walutowe funkcje w aplikacji Meritum Bank Mobilny


Meritum Bank umożliwił kupno i sprzedaż walut, przelewy walutowe do banków krajowych za pośrednictwem bankowości mobilnej oraz możliwość otwarcia rachunku e-Kantor w pełni mobilnie. Tym samym rozszerzył zakres funkcji oferowanych w aplikacji Meritum Bank Mobilny, która zdobyła drugie miejsce w rankingu Money.pl „Najlepsza bankowość mobilna 2014” dla firm. Aplikacja dostępna jest zarówno dla firm jak i klientów indywidualnych.

Meritum Bank wprowadził do aplikacji mobilnej nie tylko możliwość kupna i sprzedaży walut, ale również przelewania zakupionej waluty do innych banków w kraju oraz umożliwił otwarcie w pełni mobilnie rachunku walutowego e-Kantor (dwie ostatnie funkcjonalności dostępne są wyłącznie dla klientów indywidualnych). W ten sposób klienci indywidualni korzystający z rachunku e-Kantor mogą kupować i sprzedawać walutę po bardzo korzystnych kursach również za pośrednictwem telefonu komórkowego, a następnie przelewać ją mobilnie np. dokonując spłaty kredytu hipotecznego w innym banku w kraju.

Dodatkowo, za pośrednictwem aplikacji Meritum Bank Mobilny klienci mogą na bieżąco sprawdzać aktualne kursy walut dedykowane dla rachunku e-Kantor. W ten sposób decyzja o kupnie i sprzedaży waluty może być jednoznaczna z działaniem, bez konieczności czekania na dostęp do komputera.

– To kolejne udogodnienie dla klientów, którzy preferują bankowanie przez smartfony, a także potwierdzenie, że zgodnie z naszymi zapowiedziami stale pracujemy nad rozbudową i doskonaleniem naszej aplikacji w myśl przyjętego na etapie jej tworzenia założenia, że ma ona stanowić niezależny, kompleksowy kanał komunikacji z bankiem – mówi Małgorzata Adamczyk, dyrektor bankowości internetowej Meritum Banku. – Już niedługo w aplikacji pojawią się specjalne oferty „happy hours” dla kursów wymiany walut – zapowiada. 

Kursy, po jakich posiadacze e-Kantoru Meritum Banku mogą dokonywać wymiany walut należą do najkorzystniejszych na rynku – kształtują się na poziomie oferty dostępnej w niebankowych kantorach internetowych. Przykładowo, klient, który do tej pory spłacał miesięcznie 1000 CHF raty kredytu walutowego, wpłacając pieniądze do swojego banku w złotówkach, dzięki kupowaniu waluty w e-Kantorze Meritum może zyskać aż 1297 zł* rocznie.

e-Kantor został stworzony przede wszystkim z myślą o osobach posiadających kredyty w walutach obcych. Klientom indywidualnym Meritum Bank proponuje konta w czterech walutach: CHF, EUR, USD i GBP.  Bank nie pobiera prowizji za wymianę walut. Przelewy i zlecenia stałe z rachunku e-Kantor, który prowadzony jest w CHF, do innych banków krajowych są bezpłatne. Wymiana walut odbywa się za pomocą przelewu własnego pomiędzy dwoma rachunkami klienta: kontem osobistym (prowadzonym w złotówkach) a rachunkiem walutowym e-Kantor.

Obecnie Meritum Bank oferuje usługę e-Kantor także firmom – w ramach pakietu Meritum Waluty, który daje przedsiębiorcom możliwość otwarcia dowolnej liczby bezpłatnych rachunków firmowych w 8 różnych walutach, bezpłatne przelewy do ZUS i US oraz wypłaty z dowolnego bankomatu w kraju.

Meritum Bank Mobilny umożliwia klientom pełny dostęp do ich finansów, w tym sprawne przełączanie się między profilem firmowym i osobistym, bez potrzeby odrębnego logowania. Aplikacja zapewnia pełną paletę transakcji, które mogą być zlecane za pomocą telefonu. Klient indywidualny oraz przedsiębiorca prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą może również za jej pośrednictwem, w pełni mobilnie, założyć rachunek bankowy, nawet w 15 minut.

Funkcjonalność aplikacji Meritum Banku została już doceniona przez Klientów, jak również ekspertów w branży finansowej. Świadczą o tym wysokie oceny w marketach Google Play i App Store. Aplikacja zdobyła również drugie miejsce w rankingu Money.pl „Najlepsza bankowość mobilna 2014 ” dla firm.

 – Drugie miejsce zajmuje propozycja Meritum Banku, zdobywając 18,5 punktu. Jest to obecnie jedyna aplikacja, za pomocą której możemy założyć rachunek. Co więcej, bez konieczności ręcznego wprowadzania danych – wystarczy zdjęcie dowodu osobistego. (…) Innowacyjnym rozwiązaniem jest bankowość głosowa umożliwiająca wydawanie aplikacji poleceń głosowych. Aplikacja odpowiada głosem, prezentując informacje na wyświetlaczu lub uruchamiając wybrane funkcje – podał portal w podsumowaniu rankingu**, w którym oceniał 27 parametrów aplikacji mobilnych oferowanych klientom biznesowym.

Aplikację Meritum Bank Mobilny można pobrać z Google Play oraz App Store. Jest ona dostępna zarówno dla klientów indywidualnych, jak i firm korzystających ze smartfonów z systemem operacyjnym Android (wersja 2.3 i wyższe) lub iOS (wersja 5 i wyższe).

* Oszczędności w skali roku: 1297 zł dla miesięcznej raty 1000 CHF wyliczone zostały na podstawie średniej marży dla 10 banków referencyjnych (Bank BPH, Bank Millennium, Deutsche Bank, DnB Nord, BNP Paribas, Getin Bank, mBank, Nordea, PKO BP, Raiffeisen Polbank), w porównaniu do warunków cenowych obowiązujących w ramach rachunku e Kantor w Meritum Banku. Marże zostały obliczone w oparciu o kursy dostępne na stronach banków w dniu 07.04.2014. 

**Ranking Money.pl „Najlepsza bankowość mobilna” dla firm, 03.06.2014 http://www.money.pl/ranking-kont-firmowych/mobilne.html