Oto diamentowa korona dla Miss Universe!


 

Po raz pierwszy głowę najpiękniejszej kobiety świata, już w tę niedzielę (25.01), ozdobi korona wykonana przez firmę z Europy Środkowej – czeski holding Diamonds International Corporation (DIC). Ozdobiona ponad 300 diamentami, a także szafirami, topazami i kryształami, warta jest ponad 300 tysięcy dolarów. 

– Ten unikatowy klejnot łączy w sobie wielowiekową tradycję czeskich projektantów, szlifierzów i jubilerów – mówi prezes DIC, Luboš Riha.

Korona wykonana została ręczną techniką, wykorzystywaną do produkcji klejnotów królewskich. Zawiera 311 perfekcyjnie osadzonych diamentów o łącznej masie 11 karatów (ct), a także 5 niebieskich topazów o łącznej masie 100 ct, aż 198 błękitnych szafirów o łącznej masie 30 ct oraz 33 kryształy. Jej całkowita waga wynosi 411g, w tym 220g stanowi białe złoto.

Swoim kształtem korona przypomina panoramę nowojorskiego Manhattanu. Przy jej tworzeniu pracowało 10 specjalistów z różnych dziedzin, a cały proces – od projektu do produkcji, potrwał 4 miesiące. Szacunkowa wartość korony wynosi 300 tysięcy dolarów.

W ramach umowy o 10-letniej współpracy pomiędzy holdingiem DIC a Miss Universe Organization, czeska firma wykona również diamentowe tiary dla I-szej i II-giej Wicemiss Universe. Ponadto, DIC wyprodukuje korony dla Miss USA i Miss Teen USA. DIC firmować będzie także ekskluzywne perfumy Miss Universe.

Najpiękniejszą kobietę świata poznamy w poniedziałek, 26 stycznia 2015r., około godz. 4:00 rano polskiego czasu (w Miami, na Florydzie, gdzie wybory się odbywają, będzie to niedziela, 25 stycznia, godz. 22:00). Wśród kandydatek do tego tytułu znajduje się również Polka, Marcela Chmielowska, II Wicemiss Polonia z roku 2011, która na tym samym konkursie zdobyła również tytuł Miss DIC, przyznany przez polską spółkę holdingu DIC.

Film prezentujący nową koronę Miss Universe: http://youtu.be/lNxsDpx-Gnc 

***

O DIC:

Diamonds International Corporation (DIC) jest luksusową firmą jubilerską, zajmującą się również sprzedażą diamentów inwestycyjnych w Europie i Azji. W ofercie, obok biżuterii (w tym także niestandardowej, wykonywanej na zamówienie), znajdują się również zegarki (m.in. limitowana edycja Davis Cup), a także perfumy i dodatki modowe.

Spółka DIC, z firmy powstałej w Czechach w roku 2005, szybko stała się międzynarodowym holdingiem, zarządzającym swoimi spółkami w kilkunastu państwa świata, w tym m.in. w Polsce, na Węgrzech, w Bułgarii, ale także w Rosji, w Chinach czy w Wietnamie.

DIC jest akcjonariuszem diamentowej giełdy w Antwerpii (Beurs Voor Diamantenhandel) oraz członkiem giełdy w Dubaju (Dubai Diamond Exchange). Powyższe zobowiązuje holding do ścisłego przestrzegania rygorystycznych, pod względem biznesowym, jak i etycznym, zasad handlu kamieniami szlachetnymi.