Polski czujnik ruchu – FIBARO Motion Sensor uhonorowany prestiżową nagrodą CES 2015 Innovation Award


Najmniejszy na świecie czujnik ruchu – FIBARO Motion Sensor otrzymał nagrodę CES 2015 Innowation Awards w kategorii Smart Home Product, to jedno z najważniejszych wyróżnień światowego rynku elektroniki użytkowej. Zwycięski sensor jest produkowany przez poznańską firmę Fibar Group – producenta inteligentnej automatyki budynkowej.

 

Co roku do konkursu CES Innovation Awards zgłaszane są najnowocześniejsze produkty z dziedziny elektroniki użytkowej. Ocenia je grupa renomowanych, niezależnych projektantów przemysłowych, inżynierów i przedstawicieli mediów, którzy nagradzają wyjątkowe osiągnięcia designu i technologii w 28 kategoriach.

Jestem bardzo dumny z tego wyróżnienia. Nasz sensor został doceniony i wybrany spośród światowej czołówki najlepszych produktów elektroniki użytkowej – co jest wyjątkowe w obliczu ciągłych zmian i innowacji na tym rynku. Cieszę się tym bardziej, że właśnie rozpoczęliśmy sprzedaż w Stanach Zjednoczonych, a takie uznanie pozwoli nam zaistnieć na amerykańskim rynku i jednocześnie ugruntować pozycję w 79 pozostałych krajach do których już dotarliśmy z naszym systemem – powiedział Maciej Fiedler Prezes Fibar Group.

Motion Sensor to niewielkich rozmiarów urządzenie, które poza detekcją ruchu, przekazuje również informację o aktualnej temperaturze, poziomie natężenia światła, a za sprawą wbudowanego akcelerometru może powiadamiać o zmianie swojego położenia lub na przykład o trzęsieniu ziemi. Średnica tego bezprzewodowego czujnika ruchu nie przekracza 44 milimetrów – jest to najmniejszy sensor ruchu dostępny na rynku. Motion Sensor to część systemu automatyki budynkowej FIBARO, który pozwala na zdalne, inteligentne sterowanie domowym oświetleniem, ogrzewaniem, mediami czy systemem alarmowym.


Wystawa wszystkich nagrodzonych produktów odbędzie się dniach od 6 – 9 stycznia 2015 roku w Las Vegas, podczas największych na świecie targów elektroniki użytkowej Consumer Electronics Show 2015. Dodatkowo systemy FIBARO będą również prezentowane podczas targów CES na stoisku nr 21000. W Polsce produkty dostępne są w salonach i oddziałach firmowych FIBARO. Więcej informacji o systemie na stronie http://www.fibaro.com/pl/system-fibaro

, ,