Polski design wygrywa za oceanem

Fibaro IDA

(Poznań 11.05.2015) – Polski czujnik ruchu Fibaro Motion Sensor, wyprodukowany przez poznańską firmę,  zdobył I nagrodę w prestiżowym konkursie International Design Awards 2015 w kategorii „Wnętrza i Urządzenia Domowe”. Konkurs organizowany jest od 2007 roku w Los Angeles i ma na celu wspieranie talentów w dziedzinie designu na całym świecie.

 

Honorowe jury International Design Awards zbadało ponad 1000 projektów zgłoszonych przez

architektów i projektantów wnętrz, mody, produktów i grafiki z 52 krajów na całym świecie. Ostateczna decyzja nagradzała najbardziej profesjonalne, innowatorskie i kreatywne projekty. Zwycięskie koncepty zostaną opublikowane w International Design Awards Book of Designs. Gala wręczenia nagród odbyła się na początku maja w Harmony Gold Theater w Hollywood.

 

To wyjątkowe wyróżnienie – mówi Maciej Fiedler, prezes Fibaro i współtwórca projektu – design zawsze był  moim oczkiem w głowie. Od początku ogromną uwagę przywiązywałem do wyglądu naszych produktów – było to dla mnie priorytetem tym bardziej, że inni producenci kompletnie nie przejmowali się wyglądem swoich systemów. Ich rozwiązania były duże, kanciaste, zaburzające estetykę wnętrza. My wyszliśmy z założenia, że nasze produkty mają być dopełnieniem wystroju. Dbamy, aby miały oryginalny, funkcjonalny kształt, były wykonane z najwyższej jakości materiałów i nieustannie zaskakiwały – dodaje Fiedler.

 

International Design Awards 2015 nie jest jedyną nagrodą w zakresie designu przyznaną Fibaro. Do najważniejszych można zaliczyć m.in. IF Product Design Award 2014, Dobry Wzór 2014 oraz Top Design 2014.


O Fibar Group S.A

 

Fibar Group jest dynamicznie rozwijającą się firmą z Polski, która projektuje, konstruuje i produkuje innowacyjne systemy automatyki domowej. Obecnie systemy FIBARO są dostępne w 80 krajach całego świata. W ciągu ostatnich czterech lat, FIBARO zdobyło kilkanaście ważnych nagród. Najbardziej znaczące to:

  • International Design Awards 2015
  • CES Innovation Award 2015 Good Design 2014
  • Dobry Wzór 2014 – kategoria Nowe Technologie
  • Top Design 2014
  • IF Product Design Award 2014 for FIBARO Flood Design
  • European Business Award – Ruban d'honneur
  • Fibar Group CEO – finalista konkursu CEO World Awards 2013
  • FIBARO Home Center Lite – finalist konkursu CEDIA Award for Best Innovative Product
  • Finalista konkursu E&Y Entrepreneur of The Year 2013