Portale Grupy Publikator wśród 20 najlepszych serwisów internetowych w Polsce


Katowice/Białystok, 10 września 2014 r. – Portale Grupy Publikator znalazły się wśród 20 najchętniej odwiedzanych serwisów internetowych w najnowszym badaniu Megapanel PBI/Gemius w kategorii Budownictwo i Nieruchomości. Od 2013 roku spółka wchodzi w skład medialnej Grupy PTWP.

Publikator to wydawca kilkunastu czasopism i portali o tematyce wnętrzarskiej i budowlanej, m.in: poświęcony urządzaniu i wyposażaniu wnętrz dobrzemieszkaj.pl, kompleksowe źródło informacji na temat projektowania, urządzania i wyposażenia łazienek – lazienka.pl oraz profesjonalny przewodnik dla wszystkich, których interesują dopasowane do indywidualnych potrzeb meble – meble.com.pl.

Serwisy Grupy Publikator adresowane są do szerokiego grona odbiorców – zarówno poszukujących designerskich rozwiązań do wnętrz, jak i tych, którzy na co dzień zmagają się z problemami prawidłowego wykonania budynku mieszkalnego lub obiektu użyteczności publicznej.

W najnowszym badaniu najpopularniejszych serwisów internetowych w Polsce – czerwcowym Megapanelu PBI/Gemius – Grupa Publikator znalazła się w pierwszej dwudziestce w branży Budownictwo i Nieruchomości.

W czerwcu liczba odsłon portali Grupy Publikator wyniosła 3 141 559, a liczba realnych użytkowników 222 878.

Serwisy internetowe w branży Budownictwo i Nieruchomości biorące udział w badaniu Megapanelu PBI/Gemius to zarówno portale jak i serwisy ogłoszeniowe. Biorąc pod uwagę taki podział, Grupa Publikator znalazła się na 10 miejscu wśród serwisów tematycznych.

 

***

Od listopada 2013 r. spółki z grupy Publikator i Publikator.pl, specjalizujące się
w wydawnictwach i portalach o tematyce wnętrzarskiej i budowlanej, należą do Grupy PTWP, wydawcy Miesięcznika Gospodarczego Nowy Przemysł, portalu wnp.pl oraz kilkunastu innych specjalistycznych portali i pism, a także organizatora szkoleń
i konferencji, takich jak Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach oraz Wschodni Kongres Gospodarczy w Białymstoku.

 

Zapraszamy na stronę: http://www.publikator.com.pl/

 

###

Informacje o Grupie PTWP SA:

Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości powstało w Katowicach w 1995r. Specjalizuje się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji obejmujących wydawanie magazynów prasowych i specjalistycznych publikacji, budowę i zarządzanie portalami internetowymi, a także organizację kongresów, konferencji, seminariów i wydarzeń specjalnych oraz szkoleń, na czele z Europejskim Kongresem Gospodarczym – European Economic Congress (EEC) – jedną z najbardziej prestiżowych imprez odbywających się w Europie Centralnej.

Grupa PTWP SA jest wydawcą m.in.: Miesięcznika Gospodarczego Nowy Przemysł, czasopisma Rynek Spożywczy, miesięcznika Rynek Zdrowia i miesięcznika Farmer. Grupa PTWP SA posiada 70 proc. udziałów w PTWP-ONLINE Sp. z o.o., do której należą branżowe portale m.in.: wnp.pl, propertynews.pl, rynekzdrowia.pl, portalspozywczy.pl, dlahandlu.pl, rynekaptek.pl, portalsamorzadowy.pl, infodent.pl, pulsHR.pl, promocjada.pl, farmer.pl, serwis gieldarolna.pl.

Posiada 100 procent udziałów w spółkach Publikator i Publiaktor.pl, wydających tytuły takie jak: Dobrze Mieszkaj, Świat Łazienek i Kuchni, 100% Wnętrza, Meble Plus, Łazienka oraz dobrzemieszkaj.pl.

 

W kwietniu 2013 r. Grupa PTWP zadebiutowała na rynku NewConnect.

Zapraszamy na stronę www.ptwp.pl.

 

Dodatkowe informacje:

Marta Stach, Imago Public Relations

T. 32 608 29 85, M. 609 808 119

m.stach@imagopr.pl

 

,