Poznaj smak regionu, tej! E.Leclerc promuje rodzimych dostawców. My ich – oni nas.


Pyry z Koszut, boczek z Święciechowa,  mleko z Kościana –  to tylko wybrane przykłady sposobów, w jakie E.Leclerc Poznań i Śrem, będąc partnerem wielu wielkopolskich przedsiębiorców, wspiera lokalny przemysł. Działając w ramach programu „Producenci lokalni” E.Leclerc gwarantuje wyroby wysokiej jakości w wyjątkowo niskich cenach.

Rozpoczęty w 2012 roku program „Producenci lokalni” skupia się na rozwoju lokalnego rynku poprzez  wspieranie miejscowych producentów. W akcji biorą udział głównie małe i średnie firmy, funkcjonujące w oparciu o rodzinne tradycje. Są to przedsiębiorstwa z branży m.in.: mięsnej, garmażeryjnej, nabiałowej, browarniczej, piekarniczej przetwórstwa owoców i warzyw, a także z branży kosmetycznej. Współpraca z siecią E.Leclerc jest dla lokalnych przedsiębiorstw szansą na zwiększenie konkurencyjności, poszerzenie produkcji oraz wzrost zatrudnienia.

Poznański i śremski E. Leclerc, podobnie jak pozostali partnerzy akcji, jest firmą lokalną. Tworzy miejsca pracy dla mieszkańców Wielkopolski, płaci podatki w tym regionie oraz wpływa na rozwój lokalnej gospodarki.

My ich – oni nas – to hasło, które przyświeca naszej współpracy. Staramy się wspierać wielkopolskie firmy, bo dzięki temu mamy wpływ na rozwój gospodarczy naszego regionu i pewność, że możemy zaspokoić oczekiwania najbardziej wymagających klientów. W swoim działaniu stawiamy zarówno na współpracę biznesową jak i na działania społeczne, uczestnicząc w wielu akcjach charytatywnych oraz angażując się w życie środowisk lokalnych, pomagając najbardziej potrzebującym mówi Izabela Gnacy Janiec, Dyrektor E.Leclerc w Poznaniu i Śremie.

W celu lepszej promocji lokalnych firm powstał specjalny katalog okolicznościowy zawierający i promujący wyroby regionalnych zakładów. Znajdziemy w nim produkty okolicznych firm, które od lat stoją na straży tradycji i jakości.

 

Katalog dostępny jest w sklepach E.Leclerc w Poznaniu i Śremie, oferta obowiązuje od 18 do 30 marca 2014 r.

Wszystkie szczegóły można znaleźć śledząc stronę Internetowa www.leclerc-poznan.pl/index.php oraz profil facebook.com/Leclerc.Poznan.Srem

 

infografika_Srem infografika_Srem1 infografika_Srem3 infografika_Srem4 infografika_Poznan

O E.Leclerc

E.Leclerc to znak firmowy, pod którym zrzeszeni są niezależni handlowcy, właściciele przedsiębiorstw zarządzanych w niezależny sposób. Każdy nasz sklep to odrębny podmiot – mała firma, robiąca wiele dla lokalnego rynku i płacąca podatki w kraju, w którym działa. Jesteśmy stowarzyszeniem przedsiębiorców, którym zależy na rozwoju zawodowym i równocześnie na wspieraniu społeczności lokalnych. Sieć E.Leclerc została laureatem prestiżowej nagrody branży retail I FMCG, Retailer of the Year 2011 oraz  Retailer of the Year 2012 w kategorii Hipermarket. Obecnie zatrudnia 6200 pracowników w 40 sklepach znajdujących się w 36 miastach na terenie 15 województw.