Pracownicy Prologis w Europie Środkowo-Wschodniej Wzięli Udział w Drugim Światowym Dniu Prac Społecznych


Prologis, Inc., wiodący globalny właściciel, zarządca i deweloper nieruchomości przemysłowych, poinformował, że w ubiegły piątek, pracownicy firmy w Europie Środkowo-Wschodniej jako wolontariusze wzięli udział w corocznym dniu prac społecznych.

Pracownicy Prologis z Polski, Czech, Słowacji, Węgier i Rumunii zaangażowali się w wiele projektów realizowanych przez lokalne organizacje charytatywne i non-profit – od przycinania drzew w parku, przez budowę placu zabaw, po remont domu.

W Polsce Prologis buduje dla Helenowa

Pracownicy polskiego oddziału firmy kontynuowali rozpoczęty w ubiegłym roku projekt pomocy Centrum Rehabilitacji, Edukacji i Opieki Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Helenów. W ramach prowadzonych prac wolontariusze zbudowali na placu zabaw huśtawki dla podopiecznych ośrodka, a także pomalowali ogrodzenie padoku dla koni, biorących udział w zajęciach hipoterapii.

Czech_Prologis_IMPACT_Day_mini

Czechy zadbają o skarb UNESCO

Zespół z Czech pracował w Parku Průhonice, wpisanym na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wolontariusze przycinali drzewa, skosili trawniki, pielęgnowali roślinność i wykonywali inne prace ogrodnicze. Ponadto kupilii dostarczyli worki z karmą dla zwierząt do jednego z praskich schronisk dla bezdomnych psów, a także przekazali pieniądze, na wspieraną od 2011 roku, szkołę dla dzieci niepełnosprawnych „Slunce”.

 

Słowacja remontuje przedszkole dla dzieci

Słowacki zespół pracował w przedszkolu dla dzieci w Stupavie, w pobliżu Bratysławy. Pracownicy naprawili stare drewniane domki zabaw, odświeżyli małpi gaj, posadzili nowy trawnik i kwiaty, a także zadbali o stary ogród. Zespół dostarczył także karmę  dla bezdomnych psów do schroniska w Bratysławie.

 

Węgry i Rumunia dla Habitat for Humanity

Połączony zespół węgiersko-rumuński ponownie zaangażował się w pomoc fundacji Habitat for Humanity. W tym roku pracownicy wyremontowali schronisko dla osób bezdomnych położone niedaleko Budapesztu.

 

To już druga edycja IMPACT DAY – globalnego dnia prac społecznych, podczas którego 1 400 pracowników Prologis na całym świecie zgłosiło chęć zaangażowania się w rolę wolontariuszy, co daje łącznie ponad 7 000 godzin pracy na rzecz lokalnych społeczności. Prologis IMPACT DAY podkreśla podstawowe wartości spółki takie jak uczciwość, pełnienie roli mentora, pasja, odpowiedzialność, odwaga i praca zespołowa.

 

„IMPACT DAY to jedyna w swoim rodzaju akcja, dzięki której pracownicy Prologis w Europie Środkowo-Wschodniej angażują się, by wspólnie pomagać potrzebującym– powiedział Ben Bannatyne, Dyrektor Zarządzający Prologis na Europę Środkową i Wschodnią. „Ta pomoc przynosi korzyści nie tylko społeczności, w których funkcjonujemy i pracujemy, ale także uczy nas pracy w zespole i odpowiedzialności społecznej”.

 

Zaangażowanie spółki Prologis w społeczną odpowiedzialność biznesu wykracza znacznie poza IMPACT DAY. Prologis umożliwia pracownikom wykorzystanie 24 dodatkowych płatnych godzin na wolontariat na rzecz organizacji typu non-profit: 16 godzin na rzecz organizacji charytatywnych finansowanych przez spółkę i 8 godzin na rzecz organizacji non-profit wybranej przez pracownika.

 

 

###

 

O Prologis

 

Prologis, Inc., jest wiodącym właścicielem, zarządcą i deweloperem nieruchomości przemysłowych, działającym na rynku globalnym oraz na rynkach regionalnych w obu Amerykach, Europie i Azji. Prologis jest właścicielem lub inwestorem (w ujęciu skonsolidowanym lub poprzez nieskonsolidowane spółki joint venture) nieruchomości i projektów deweloperskich o oczekiwanej łącznej powierzchni 53.3 miliona metrów kwadratowych w 21 krajach (stan na 31 marca 2014 roku). Wśród ponad 4 700 klientów, którym firma wynajmuje nowoczesne obiekty dystrybucyjne, są między innymi przedsiębiorstwa produkcyjne, firmy z branży handlu detalicznego, firmy transportowe, zewnętrzni dostawcy usług logistycznych oraz inne przedsiębiorstwa.