Home Biznes Premiera „Raportu o miastach. Białystok” na Wschodnim Kongresie Gospodarczym

Premiera „Raportu o miastach. Białystok” na Wschodnim Kongresie Gospodarczym

Premiera „Raportu o miastach. Białystok” na Wschodnim Kongresie Gospodarczym

Już po raz trzeci firma doradcza PwC przygotowała „Raport o miastach”, analizujący sytuację społeczno-gospodarczą w dwunastu dużych miastach Polski, należących do Unii Metropolii Polskich. Raport dotyczący Białegostoku zostanie zaprezentowany 25 września podczas Wschodniego Kongresu Gospodarczego (Eastern Economic Congress – EEC).

Raport stanowi trzecią z kolei, dokonaną przez PwC, ocenę szans i wyzwań rozwojowych stojących przed polskimi metropoliami. Poprzednie dwa raporty zostały przedstawione w latach 2007 i 2011, wzbudzając powszechne zainteresowanie i stanowiąc zachętę dla pogłębionej dyskusji na temat strategii rozwojowej. Europa potrzebuje silnych miast i regionów, w których dobrze się żyje – to stwierdzenie, stanowiące myśl przewodnią „Karty Lipskiej” przyjętej przez Unię Europejską w roku 2007, może stanowić motto dla wszystkich tych opracowań.

Autorzy raportu podjęli próbę oszacowania wielkości kapitału rozwojowego, jakim dysponują polskie miasta. Zgodnie z metodyką opracowaną przez PwC, kapitał został podzielony na siedem składowych, nazywanych „siedmioma kapitałami” i odnoszących się do poszczególnych obszarów rozwoju, tj. finansów, inwestycji, infrastruktury, instytucji, wizerunku, ludzi i jakości życia.

Konferencja prasowa związana z premierą raportu o Białymstoku, w której wezmą udział m.in. prof. Witold Orłowski, główny doradca ekonomiczny PwC oraz przedstawiciele władz Miasta Białystok, odbędzie się 25 września w godz. 11.00-12.30 w trakcie Wschodniego Kongresu Gospodarczego (sala prób chóru).

***

Informacje o PwC

PwC współtworzy ze swoimi klientami poszukiwaną przez nich wartość biznesową. Jesteśmy siecią firm działającą w 158 krajach. Zatrudniamy ponad 195 tysięcy osób dostarczających naszym klientom najwyższą jakość w zakresie audytu, doradztwa biznesowego oraz doradztwa podatkowego i prawnego.

Dowiedz się więcej na www.pwc.pl.

Subskrybuj publikacje PwC

***

Wschodni Kongres Gospodarczy [Eastern Economic Congress – EEC] w Białymstoku to poświęcony najważniejszym dla gospodarki Polski Wschodniej kwestiom dwudniowy cykl debat, spotkań i wydarzeń towarzyszących z udziałem około tysiąca gości z Polski i z Europy.

Organizatorem Wschodniego Kongresu Gospodarczego jest Grupa PTWP SA, inicjator i organizator Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach, największej konferencji biznesowej w Europie Centralnej, organizowanej od 2009 roku, uznanej za forum jednej z najbardziej reprezentatywnych dyskusji o przyszłości Europy.

###

Więcej informacji o Wschodnim Kongresie Gospodarczym – www.wschodnikongres.eu/pl/.

Akredytacje: https://www.ptwp.pl/wkg/pl/media.html

Więcej informacji o organizatorze – Grupa PTWP SA – www.ptwp.pl

 

Dodatkowe informacje dla mediów:Marta Stach, Imago Public Relations

M. 609 808 119, E. m.stach@imagopr.pl

 

Kontakt PWC:

Ewelina Grzelak

Menedżer ds. marketingu i rozwoju biznesu

Tel. 502 184 491

ewelina.grzelak@pl.pwc.com

 

Jakub Kurasz

Dyrektor, lider ds. komunikacji

Tel. 601 289 381

jakub.kurasz@pl.pwc.com

 

Michał Gołębiewski

Młodszy menedżer ds. PR

Tel. 519 504 245

michal.golebiewski@pl.pwc.com