Rolnicy coraz bardziej wymagającymi uczestnikami rynku


Warszawa/Katowice, 28 listopada 2014 r. – Profesorowie, politycy, przedstawiciele biznesu, naukowcy i praktycy oraz eksperci rynku rolnego uczestniczyli w II edycji ogólnopolskiej konferencji „Narodowe wyzwania w rolnictwie na Narodowym”. Organizatorem wydarzenia była Grupa PTWP, wydawca miesięcznika Farmer i portalu farmer.pl.

– Spotykamy się w trudnym dla rolnictwa okresie. Praktycznie każdy kierunek rolniczej produkcji boryka się z brakiem opłacalności. Jak odnaleźć się na coraz bardziej wymagającym rynku? – rozpoczął konferencję Wojciech Denisiuk, redaktor naczelny miesięcznika Farmer.

Organizatorem spotkania była Grupa PTWP, wydawca m.in. miesięcznika Farmer i portalu farmer.pl. Konferencja „Narodowe wyzwania w rolnictwie na Narodowym”, która odbyła się 27 listopada br., dedykowana była w szczególności właścicielom gospodarstw wielkoobszarowych i polskim producentom rolnym. Branżowe spotkanie w skali ogólnopolskiej odbyło się już po raz drugi. Stanowi także zapowiedź cyklu regionalnych konferencji dla nowoczesnych rolników.

– Konferencja odbyła się w ważnym dla sektora momencie, a i wymagania branży rolniczej stale rosną, także jeśli chodzi o jakość poszukiwanych informacji i źródła czerpania wiedzy. Widzimy to w rosnącej popularności miesięcznika, obserwacji statystyk portalu farmer.pl, jak również wysokiej frekwencji na organizowanych przez nas spotkaniach. To tu rolnicy szukają odpowiedzi na nurtujące ich pytania, spotykają ekspertów, wymieniają doświadczenia – mówi Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP.

Ukazujący się od 1931 roku magazyn Farmer jest najstarszym w Polsce pismem o tematyce rolniczej. Po przejęciu tytułu w listopadzie 2010 roku, wydawca odświeżył wygląd i zawartość merytoryczną pisma.

W następnej kolejności zmiany objęły portal farmer.pl. Liczba zainteresowanych korzystaniem z wyspecjalizowanych serwisów stale rośnie – Farmer.pl wraz z będącym jego częścią portalem gieldarolna.pl, odnotowały w październiku br. 281 tys. unikalnych użytkowników. Dobre wyniki to efekt m.in. ukierunkowania treści i precyzyjne trafianie w potrzeby odbiorców. Codzienny newsletter Farmera tafia do 40 tys. osób.

Dopełnieniem aktywności wydawniczych Grupy PTWP jest organizacja cyklicznych konferencji branżowych. Firma od lat jest liderem w organizowaniu projektów konferencyjnych. Rocznie prowadzi ponad 30 spotkań branżowych, na czele z Europejskim Kongresem Gospodarczym w Katowicach (European Economic Congress – EEC), jedną z najbardziej prestiżowych imprez odbywających się w Europie Centralnej.

– Ogólnopolska konferencja na Stadionie Narodowym to zapowiedź cyklu regionalnych spotkań „Farmera”, podczas których chcemy dać rolnikom możliwość debaty o tym, co dla nich ważne, a firmom produkującym na rzecz rolnictwa – możliwość uczestnictwa
w dyskusji – dodaje Wojciech Denisiuk, redaktor naczelny miesięcznika Farmer.

W styczniu i lutym 2015 roku regionalne konferencje magazynu Farmer obejmą pięć województw: dolnośląskie (Wrocław), kujawsko-pomorskie (Toruń), warmińsko-mazurskie (Działdowo), lubelskie (Zamość) i pomorskie (Malbork).

Więcej informacji na temat konferencji można znaleźć pod adresem: www.farmer.pl

 

###

Informacje o Grupie PTWP SA:

Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości powstało w Katowicach w 1995r. Specjalizuje się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji obejmujących wydawanie magazynów prasowych i specjalistycznych publikacji, budowę i zarządzanie portalami internetowymi, a także organizację kongresów, konferencji, seminariów i wydarzeń specjalnych oraz szkoleń, na czele z Europejskim Kongresem Gospodarczym – European Economic Congress (EEC) – jedną z najbardziej prestiżowych imprez odbywających się w Europie Centralnej.

Grupa PTWP SA jest wydawcą m.in.: Miesięcznika Gospodarczego Nowy Przemysł, czasopisma Rynek Spożywczy, miesięcznika Rynek Zdrowia i miesięcznika Farmer. Grupa PTWP SA posiada 70 proc. udziałów w PTWP-ONLINE Sp. z o.o., do której należą branżowe portale m.in.: wnp.pl, propertynews.pl, rynekzdrowia.pl, portalspozywczy.pl, dlahandlu.pl, rynekaptek.pl, portalsamorzadowy.pl, infodent.pl, pulsHR.pl, promocjada.pl, farmer.pl, serwis gieldarolna.pl.

Posiada 100 procent udziałów w spółkach Publikator i Publiaktor.pl, wydających tytuły takie jak: Dobrze Mieszkaj, Świat Łazienek i Kuchni, 100% Wnętrza, Meble Plus, Łazienka oraz dobrzemieszkaj.pl.

W kwietniu 2013 r. Grupa PTWP zadebiutowała na rynku NewConnect.

Zapraszamy na stronę www.ptwp.pl.

 

Dodatkowe informacje:

Marta Stach, Imago Public Relations

T. 32 608 29 85, M. 609 808 119

m.stach@imagopr.pl