Shell Helix dla Profesjonalistów


4L Helix MASTER UltraWarszawa, 8 kwietnia 2014 roku – firma Shell wprowadziła na rynek kompleksową linię olejów silnikowych do aut osobowych zaprojektowanych zgodnie z najnowszymi specyfikacjami producentów samochodów.

Nowa linia olejów Shell Helix Professional jest przeznaczona dla producentów pojazdów (OEM), dealerów samochodów osobowych, jak również dla warsztatów samochodowych. Produkty z tej linii są wytwarzane dla różnych marek z zastosowaniem różnych technologii, zarówno dla silników wysokoprężnych, jak i benzynowych.

 

 

 

 

Z myślą o profesjonalistach

Na zmodyfikowych etykietach pojawił się napis „Professional” informujący o przeznaczeniu tej linii produktów. Znajdują się na nich także specyfikacje poszczególnych producentów samochodów,
co ułatwia dopasowanie mechanikom odpowiednich olejów do silników poszczególnych marek samochodów. Teraz, aby prawidłowo dobrać olej wystarczy znać markę auta, na przykład:

  • Shell Helix Ultra Professional AV-L 5W-30 – jest dedykowany pojazdom z grupy Volkswagena
  • Shell Helix Ultra Professional AR-L 5W-30 – dla marki Renault
  • Shell Helix Ultra Professional AM-L 5W-30 – dla samochodów BMW i Mercedes-Benz
  • Shell Helix Ultra Professional AP-L 5W-30 – dla aut marki Peugeot, FIAT 

W linii Shell Helix Professional znajduje się 12 najwyższej jakości olejów silników, z czego
10 to produkty Shell Helix Ultra Professional wyprodukowane w technologii syntetycznej. Pozostałe dwa – Shell Helix HX7 Professional AF 5W-30 oraz Shell Helix HX7 Professional AV 5W-30 – powstają z zastosowaniem technologii syntetycznej. 

 

Współpraca technologiczna

 

Bezpośrednia współpraca z producentami samochodów pozwala ekspertom olejowym Shell jeszcze lepiej zrozumieć ich wymogi i zaproponować produkty w pełni dostosowane do potrzeb aut
i silników. Dzięki temu produkty Shell Helix spełniają lub nawet przewyższają normy większości producentów samochodów na całym świecie.

„Najlepszą rekomendacją naszych olejów jest fakt, że produkty Shell Helix Ultra są stosowane przez takie firmy jak Ferrari, BMW, Hyundai, VW, Mercedes-Benz. Oznacza to, że kierowcy, którzy poszukują oleju silnikowego wysokiej jakości, zapewniającego najlepszą wydajność ich pojazdu, decydując się na produkty Shell Helix Ultra mogą być pewni swojego wyboru.” – powiedział Łukasz Radzymiński, Dyrektor Sprzedaży Shell Polska.

 

Nowa linia w oparciu o nową technologię

 

Produkty Shell Helix Ultra Professional są oparte na opatentowanej Technologii Shell PurePlus,
w której oleje powstają na bazie gazu ziemnego. Ten czysty, klarowny olej bazowy, praktycznie pozbawiony wszelkich zanieczyszczeń znajdujących się w ropie naftowej, pozwala Shell wytwarzać jeszcze lepsze środki smarne. Wyprodukowane w Technologii Shell PurePlus oleje bazowe cechują się lepszą lepkością, niższym współczynnikiem tarcia oraz mniejszą lotnością w porównaniu
z tradycyjnymi olejami bazowymi grupy II i grupy III.

 

Fabryczna czystość silnika

 

Zastosowane w Shell Helix Ultra wyjątkowe połączenie Technologii Shell PurePlus z Technologią Aktywnego Oczyszczania (Active Cleansing) pozwala zapewnić jeszcze wyższy poziom oczyszczania i ochrony[1], co oznacza, że żaden inny olej silnikowy nie utrzyma silnika w stanie tak bliskim fabrycznej czystości[2]. Oprócz ulepszonego oczyszczania, Shell Helix Ultra zapewnia lepszą ochronę przed zużyciem i korozją[3], co pomaga przedłużyć żywotność silnika oraz zmniejszyć koszty utrzymania samochodu.

Nowa linia Shell Helix Professional jest dostępna w autoryzowanych stacjach obsługi i warsztatach od kwietnia 2014 roku.

 

O Shell

Shell jest wiodącym globalnym dostawcą środków smarnych dla samochodów osobowych, ciężarowych, motocykli i maszyn przemysłowych. Najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne powstają w trzech głównych centrach badawczo-rozwojowych w Hamburgu, Szanghaju i Houston. Shell produkuje oleje w 50 blendowniach, a smary w 17 zakładach produkcyjnych na świecie, na bazie oleju powstałego z gazu naturalnego, w największej instalacji petrochemicznej zlokalizowanej w Katarze. Niezmiennie od 7 lat Shell zajmuje pierwsze miejsce wśród dostawców środków smarnych
na świecie (źródło: Kline&Company).

 

 

 

 


[1] Na podstawie testu tworzenia się szlamu Sequence VG przeprowadzonego na oleju SAE 0W-40

 

[2] W oparciu o wyniki testu Sequence VG pod kątem szlamu z wykorzystaniem 0W-40

 

[3] W porównaniu ze specyfikacją API SN i w oparciu i testy silnikowe według Sequence IVA i Sequence VIII przeprowadzone w niezależnym laboratorium

 

, ,