Sieć kin Helios rośnie w siłę z UZINEM


Starachowice, Siedlce i Kalisz. To w tych miastach powstały kolejne nowoczesne kina ogólnopolskiej sieci Helios. To także następna prestiżowa realizacja na koncie firmy UZIN, która tym razem dostarczała nie tylko chemię do montażu podłóg, ale także do okładzin ściennych. Zobaczmy jak sprostała temu wyzwaniu.

 

Najnowsze multipleksy sieci Helios zlokalizowane są w galeriach handlowych. Posiadają od 4 do 7 nowoczesnych, klimatyzowanych sal kinowych wyposażonych w wysokiej jakości sprzęt nagłaśniający. Dzięki bogatej infrastrukturze kin, oprócz premier filmowych odbywają się w nich imprezy i spotkania okolicznościowe. Przed wejściami do sal znajduje się nowoczesny Helios Bar z popcornem i napojami, a także kawiarnia Helios Café. Wszystko to nie byłoby możliwe bez nowoczesnej zabudowy i wykończenia.

Kino Helios w Siedlcach 2-004

Firma UZIN, wiodący producent chemii podłogowej, dostarczała do kin produkty niezbędne do montażu wykładzin  na podłodze  w sali kinowej w zabudowie audytoryjnej, klejenia wykładzin na ścianach jako wygłuszenie oraz wykończenie. Realizacja nie byłaby możliwa także bez wykonania podkładu wyrównującego przy użyciu mas samopoziomujących UZIN NC 145 i NC 146 oraz wytrzymałej masy naprawczej UZIN NC 182. Jakim wymaganiom musiała sprostać dostarczona chemia?

Kino Helios w Siedlcach-005

W kinie, tak jak i w innych obiektach użyteczności publicznej,  powinny być używane środki bezrozpuszczalnikowe, czyli takie, które nie emitują szkodliwych substancji do otoczenia, ale jednocześnie wykazują wysoką siłę klejenia – mówi przedstawiciel firmy UZIN. W tego rodzaju realizacjach wymagana jest bardzo duża odporność na obciążenia wynikające z ciągłego ruchu pieszych. Kryterium to jest równie ważne przy montażu wykładzin na ścianę. Klej musi utrzymać cały ciężar instalowanej wykładziny dając gwarancję jej stabilności na wiele lat. – Wszystkie te wymagania spełniają dyspersyjne kleje, czyli bez emisji rozpuszczalników, takie jak nieposiadający jak do tej pory odpowiednika na rynku  UZIN KE 2000S. To najnowszej generacji produkt o bardzo wysokiej sile klejenia przeznaczony do montażu wykładzin elastycznych, który można stosować na mokro lub półsucho, zarówno na chłonnych jak i niechłonnych podłożach – mówi przedstawiciel firmy UZIN. Przy realizacji wykorzystano także klej do wykładzin dywanowych ze spodem tekstylnym lub syntetycznym UZIN KE 2560, klej o bardzo niskiej emisyjności i uniwersalnym zastosowaniu do wykładzin tekstylnych UZIN UZ 57 oraz klej bez rozpuszczalników, o niskiej zawartości wypełniaczy,  przeznaczony do klejenia wykładzin PCV i CV – UZIN KE 418.

Heliso w Siedlcach-003

Największym wyzwaniem dla wykonawców okazała się tzw. zabudowa audytoryjna, czyli układ, w którym podłoga wznosi się w kierunku projektora. Każdy rząd foteli kinowych usytuowany jest na odrębnych stopniach, co wymusza odpowiednią organizację stanowiska pracy i podwyższa pracochłonność.  – W takim układzie otrzymujemy również dodatkowo do pokrycia powierzchnie pionowe, które nie występują w przypadku klasycznego montażu wykładzin. Montaż wykładzin na ścianach jest bardzo specyficzny i wymaga od montażystów dużej wprawy, a od użytego kleju najwyższej jakości – podsumowuje przedstawiciel firmy UZIN.

Helios Kalisz 11-002