Home Biznes Sprzedawcy poszukiwani. Miesięczna analiza ofert monsterpolska.pl – styczeń 2014

Sprzedawcy poszukiwani. Miesięczna analiza ofert monsterpolska.pl – styczeń 2014

Sprzedawcy, to po specjalistach IT, księgowych i inżynierach najczęściej poszukiwana grupa zawodowa w serwisie monsterpolska.pl. W ubiegłym miesiącu pracowników o takim profilu poszukiwała co 7 firma.

 Najwięcej, bo aż jedna trzecia firm poszukiwała sprzedawców sklepowych. Niemal jedna czwarta – 23% – ofert pracy była adresowana do przedstawicieli handlowych. 13% firm szukało kandydatów na  key account managerów, a 11% na sales managerów. Co 10 firma zamieściła ofertę dla specjalisty ds. sprzedaży.

Dla pracodawców najważniejsze było udokumentowane doświadczenie. Jeśli chodzi o kompetencje miękkie, to dla firm kluczowe są zdolności komunikacyjne i umiejętności negocjacyjne kandydatów – podsumowuje Małgorzata Majewska, ekspert monsterpolska.pl. Nie bez znaczenia było też zaangażowanie i nastawienie na realizację powierzonych celów. W przypadku większości stanowisk wykształcenie nie było kluczowym wymaganiem.

W stosunku do stycznia minionego roku, liczba ofert pracy w tym sektorze wzrosła o 116%, a w porównaniu z grudniem 2013 roku ich liczba zwiększyła się o ponad połowę ( 53%).