Tkaniny drukowane na zlecenie – już dziś wyprzedź konkurencję


Każdy przedsiębiorca dąży do zyskania przewagi konkurencyjnej. Takim samym prawidłom podlega także rynek meblowy w Polsce. Indywidualny nadruk na tkaninach obiciowych to zupełnie nowe, rewolucyjne podejście do projektowania, dzięki któremu producenci mebli mogą tworzyć unikatowe artykuły, wyróżniające ich spośród innych dostawców.

 

Jak to działa?

 

Jeździmy samochodami naszpikowanymi indywidulanie dobranymi gadżetami, personalizujemy smartfony, tablety i komputery. Coraz częściej korzystamy z usług firm, które na życzenie tworzą projekty butów, torebek i ubrań. W domach chętnie otaczamy się nietypowymi i unikatowymi przedmiotami. Lubimy projektować i nadawać przestrzeni indywidualny charakter. – Obecne trendy skłoniły nas do wprowadzenia do oferty możliwości nadruku tkanin – mówi Edyta Świątek, dyrektor handlowy marki LECH modern fabrics, czołowego dystrybutora tekstyliów i tkanin tapicerskich. – Wiele osób szuka tego „czegoś”, co wyróżni nasze wnętrze. Najczęściej są to meble. Dotychczas mogliśmy robić je na wymiar. Jeśli jednak chodzi o tkaniny, wybór – choć spory – ograniczał się do gotowych wzorów. Dziś, dzięki drukarce bazującej na technice transferu możemy przenieść dowolny deseń na niemalże każdy poliestrowy materiał – dodaje.

 

Indywidualnie dla domu, biura, hotelu i nie tylko

 

 

Transferowo nadrukowane materiały sprawdzają się zarówno do zastosowań mieszkaniowych,  jak i komercyjnych, Wprowadzając do oferty możliwość nadruku można stworzyć meble tapicerowane zupełnie inne niż konkurencja. Jeśli klient życzy sobie, by  na  krześle znalazł się obraz psa albo wizerunek własnej rodziny na kanapie – można dziś bez problemu spełnić jego marzenia. Ograniczeniem w tym przypadku jest  więc wyłącznie wyobraźnia zamawiającego i projektującego dany motyw. – Współpracujemy z wieloma producentami mebli, którzy trafili w niszę. Obsługują określony typ klientów, np. projektantów. Realizując niestandardowe zlecenia poszukują nowych rozwiązań także w zakresie tkanin. Dlatego też bardzo entuzjastycznie zareagowali na możliwość personalizacji wzorów. Sami stworzyliśmy i wprowadziliśmy do oferty kilkanaście wzorów, które spodobały się naszym kontrahentom  – zdradza Edyta Świątek.

2-002

Gdy liczy się czas i indywidualne podejście

 

Atutem indywidualnego nadruku, oferowanego przez  markę LECH modern fabrics jest możliwość wykonania zaledwie kilku metrów materiału, a zamówienia mogą być realizowane praktycznie w kilka dni od otrzymania ostatecznej wersji projektu. Najnowszej klasy drukarka została bowiem wyposażona w głowicę gwarantującą dużą prędkość – do 32 mkw/h, nie tracąc doskonałych kolorów wydruków, które są niezwykle trwałe i odporne na zużycie.

O1-009