Home Biznes W poszukiwaniu optymalnych rozwiązań – nowe zaprawy klejowe do płytek marki codex

W poszukiwaniu optymalnych rozwiązań – nowe zaprawy klejowe do płytek marki codex

W poszukiwaniu optymalnych rozwiązań – nowe zaprawy klejowe do płytek marki codex

Ceramika, terakota, kamionka czy fajans. Moda na płytki w domu nie przemija. Wręcz przeciwnie – ich producenci kilka razy w roku proponują nowe wzory, kształty i kolory. Bogata oferta daje nieograniczone możliwości aranżacyjne. Wymarzona okładzina podłogowa i ścienna będzie cieszyć przez lata wówczas, gdy do jej montażu zostaną użyte odpowiednie środki. Marka codex, oferująca najwyższej jakości produkty do profesjonalnego układania płytek ceramicznych i kamienia naturalnego, poszerza swój asortyment o ekologiczne, cienkowarstwowe zaprawy klejowe.

Na ściany i podłogę – uniwersalne zastosowanie codex Power CX 10

Każdy rodzaj płytek ceramicznych i kamienia naturalnego wymaga specyficznej techniki układania. Korzystając z niedoścignionego know-how koncernu UZIN w zakresie przygotowania podłoża, marka codex nie ustaje  w poszukiwaniu optymalnych rozwiązań. Teraz glazurnicy do przyklejania glazury, terakoty, klinkieru, kamionki, a nawet porowatych elementów wykonanych z ceramiki, mogą użyć uniwersalnej zaprawy klejowej codex Power CX 10. Jej wyjątkowa stabilność sprawia, że doskonale nadaje się do stosowania na ścianach. Ponad to klej spełnia wymagania C1 T (klej cementowy z obniżonym spływem – co znacznie ułatwia układanie płytek na ścianach) zgodnie  z normą PN-EN 12004, określającą rodzaje i cechy klejów.

Do gresu i innych płytek ceramicznych z wydłużonym czasem otwartym – codex Power CX 12W najnowszej ofercie marki codex znalazła się także zaprawa klejowa do mocowania płytek gresowych. Produkt jest stabilny po rozprowadzeniu, dzięki czemu doskonale nadaje się do stosowania na ścianach. Z kolei wydłużony czas otwarty ułatwia pracę i daje możliwość wprowadzenia ewentualnych korekt. Spełnia również wymagania C1 TE (klej cementowy z obniżonym spływem i wydłużonym do 30 min czasem otwartym (E)) zgodnie z normą PN-EN 12004.

Do podwyższonych obciążeń – codex Power CX 14

Gdy glazurnik stoi przed wyzwaniem zamontowania wielkoformatowych płyt betonowych lub płytek o dużym formacie w garażu czy magazynie, musi sięgnąć po zaprawę o podwyższonych parametrach. Specjalnie z myślą o takich zastosowaniach powstał codex Power CX 14. Produkt spełnia wymagania C2 TE zgodnie z normą PN-EN 12004 i sprawdza się właśnie na podłożach narażonych na większe obciążenie.

Nowe produkty codex dostępne są w 25-kilogramowych opakowaniach. Wszystkie charakteryzuje niska zawartość chromianów (GISOCODE ZP1) oraz bardzo niska emisyjność (EMICODE EC 1 R PLUS). W ich składzie znajdziemy wysokiej jakości cement portlandzki, kruszywa mineralne, kopolimery polioctanu winylu oraz stabilizator. Produkty mają postać suchego proszku. Po zmieszaniu z wodą uzyskujemy hydraulicznie wiążącą, jasnoszarą zaprawę o plastycznej konsystencji i dobrych parametrach użytkowych. Dzięki takim właściwościom jak wodo- i mrozoodporność zaprawy klejowe sprawdzają się zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz budynków; w pomieszczeniach mieszkalnych, jak i użyteczności publicznej. Można je stosować m.in. na płyty gipsowo-kartonowe, elementy nośne przeznaczone pod płytki, tynki cementowe, cementowo-wapienne i gipsowe, ściany z cegły i bloczków betonowych oraz jastrychy cementowe i anhydrytowe. Nowe kleje codex mogą być również stosowane do naprawienia niewielkich nierówności podłoża, w zakresie grubości warstwy kleju do 5 mm.