Home Biznes Wieści złe, gorsze i nie najgorsze w nowym wydaniu Spot ON

Wieści złe, gorsze i nie najgorsze w nowym wydaniu Spot ON

Wieści złe, gorsze i nie najgorsze w nowym wydaniu Spot ON

Gospodarczy świat kreci się w miejscu co jednoznacznie potwierdzają prognozy MFW. Rośnie góra  długów, wzrastają ryzyka finansowe i geopolityczne, a młodzi coraz głośniej demonstrują swoje niezadowolenie. Autorzy analiz składających się na nowy 23 nr magazynu Spot On wnikliwie przyglądają się tym zjawiskom, stawiając pytania jak światowe gospodarki poradzą sobie z wyzwaniami.

W bieżącym numerze magazynu znaczna część miejsca poświęcona została problemom Grecji, na które jak pisze we wstępie Krzysztof Bień, redaktor naczelny serwisu ObserwatorFinansowy.pl, świat już się chyba uodpornił, chociaż w kasie tego kraju pusto, a długi niemal się podwoiły.

Problemy przed jakimi staje świat, a szczególnie strefa euro wydają się jednak poważniejsze, a sytuacja wymaga rozpoznania obszarów gdzie zostały popełnione błędy oraz radykalnych koncepcji zmian. Przyjrzeli się Olivier Blanchard, Wiliam Allen, Richhild Moessner, Anna Patrycja Czepiel, Jacek Ramotowski, Tomasz Gruszecki i Piotr Arak. Polska gospodarka znalazła się w mniejszym kręgu ich zainteresowań, bo nasz rozwój jest szybszy i stabilniejszy niż reszty państw Europy.Bieżący oraz archiwalne numery magazynu Spot On można bezpłatnie pobrać na tablety, PC lub smartfony w:

  • App Store
  • Google Play
  • czytać na komputerze stacjonarnym
     

oraz bezpłatnie pobierać z serwisów prasy cyfrowej: e-Kiosk.pl, Nexto.pl oraz eGazety.pl.okładka-23

Spot On jest magazynem przygotowywanym przez redakcję serwisu ekonomicznego ObserwatorFinansowy.pl. Misją portalu jest prezentacja i popularyzacja pogłębionej wiedzy i myśli ekonomicznej w obszarach makroekonomii, szeroko rozumianych finansów publicznych, bankowości, a także rynków finansowych. Na jego łamach zamieszczane są autorskie publikacje polskich i zagranicznych ekonomistów i dziennikarzy. Spot On, podobnie jak ObserwatorFinansowy.pl, jest przedsięwzięciem niekomercyjnym i nie zawiera reklam.

MCH