Home Biznes Wyższe oprocentowanie lokat w Meritum Banku

Wyższe oprocentowanie lokat w Meritum Banku

Meritum Bank podwyższa oprocentowanie lokat, z których mogą skorzystać zarówno nowi, jak i obecni klienci. Aktualne stawki są jednymi z najwyższych na rynku i wynoszą 3,5 proc. w skali roku na lokacie półrocznej oraz 3,7 proc. – na rocznej.

 

Z lokat oferowanych przez Meritum Bank, zapewniających jedne z najwyższych stawek oprocentowania, mogą skorzystać zarówno nowi, jak i obecni klienci. Nie trzeba posiadać konta osobistego w Meritum, a wszystkie formalności można załatwić online.

 – Wbrew obserwowanemu na rynku trendowi, podwyższamy oprocentowanie półrocznych i rocznych depozytów, by w ten sposób zachęcić klientów do ulokowania pieniędzy na dłużej. Dzięki temu mogą oni zyskać gwarancję atrakcyjnego oprocentowania przez najbliższy rok lub 6 miesięcy bez względu na decyzje podejmowane przez Radę Polityki Pieniężnej – mówi Piotr Stankiewicz, dyrektor departamentu produktów transakcyjnych i depozytowych Meritum Banku.

 

Lokaty Meritum Banku można założyć przez przez Internet lub za pośrednictwem aplikacji na smartfony. Dostępne są one także w oddziałach i placówkach partnerskich Banku. Osoby preferujące rozwiązania on-line mogą wypełnić wniosek na stronie www.meritumbank.pl, złożyć odpowiednią dyspozycję po zalogowaniu do systemu bankowości elektronicznej lub aplikacji Meritum Bank Mobilny. W przypadku wyboru elektronicznej formy założenia depozytu, nie jest potrzebna wizyta w oddziale czy podpisywanie dokumentów dostarczonych przez kuriera. Aby skorzystać z oferty lokaty nie trzeba mieć konta w Meritum Banku.

 

Kapitalizacja odsetek następuje na koniec okresu trwania lokaty. Minimalna kwota lokaty wynosi 1000 zł.