Home Biznes XI Forum Private Equity & Venture Capital. – Fundusz, spółka i inwestor. WSI Capital o współpracy nastawionej na sukces.

XI Forum Private Equity & Venture Capital. – Fundusz, spółka i inwestor. WSI Capital o współpracy nastawionej na sukces.

Już 16 kwietnia partnerzy WSI Capital Jacek Kajko i Krzysztof Wiśniewski podzielą się swoimi biznesowymi doświadczeniami. To doskonała okazja dla przedsiębiorców poszukujących finansowania na rozwój swojej działalności do zapoznania się z zasadami współpracy na linii fundusz-spółka-inwestor.

Partnerzy WSI Capital podpowiedzą bowiem uczestnikom  XI Forum Private Equity & Venture Capital jak współpracować, aby osiągnąć sukces na rynku PE/VC. 

– Na bazie naszych dotychczasowych doświadczeń wypracowaliśmy model współpracy oparty na aktywnym zarządzaniu i zaangażowaniu w działania operacyjne spółki.  Model ten z powodzeniem wdrożyliśmy w naszych spółkach portfelowych i po blisko dwóch latach możemy potwierdzić, że przynosi on wymierne korzyści w budowaniu wartości spółek – mówi Krzysztof Wiśniewski, Partner Zarządzający WSI Capital.

Przedsiębiorcy nie powinni bać się zaangażowania ze strony zespołu funduszu. Dzięki ścisłej, opartej na zaufaniu współpracy można bowiem spojrzeć na określone cele strategiczne z szerszej perspektywy, a tym samym dostrzegać lepsze rozwiązania i osiągnąć lepsze efekty – dodaje Jacek Kajko, Partner Zarządzający WSI Capital.

Partnerzy WSI Capital w trakcie przedstawianego case study poruszą takie kwestie, jak:

–  Granice zaangażowania, czyli w jakim stopniu zespół analityczno-menadżerski funduszu może, a w jakim stopniu powinien angażować się w operacyjne działania spółki;– Zespół jako najważniejszy filar w działalności każdej firmy,

– Konsekwencja w realizacji celów strategicznych,

– Kapitał dobrze wydany,

– Widzieć cel, ale patrzeć szerzej,

– Aktywna polityka zarządzania, czyli ciężka praca oparta na korzyściach.

Organizowane przez Puls Biznesu Forum Private Equity & Venture Capital kierowane jest do przedstawicieli rynku PE/VC, a także zainteresowanych współpracą z funduszami przedsiębiorców oraz firm doradczych wspierających realizację inwestycji. Na tegoroczne XI edycji tego prestiżowego wydarzenia poruszone zostaną tematy związane z modelem aktywnej współpracy funduszu ze spółką, znaczeniem komunikacji w budowaniu wartości firmy, ryzykach związanych z transakcjami i metodach ich ograniczania czy ekspansji zagranicznej. Tradycyjnie przyznane zostaną również nagrody dla najlepszych funduszy PE w 2013 roku.

Więcej informacji o forum oraz formularz rejestracyjny można znaleźć na stronie:  http://konferencje.pb.pl/konferencja/799,xi-forum-private-equity-venture-capital#event_schedule