Home Biznes Zyskaj więcej czasu z klejami UZIN

Zyskaj więcej czasu z klejami UZIN

Zyskaj więcej czasu z klejami UZIN

Parametry techniczne klejów UZIN sprawiły, że są one dziś jednymi z najczęściej wybieranych produktów z kategorii chemii podłogowej. W najnowszej ofercie skierowanej do parkieciarzy znalazły się kleje o ulepszonych parametrach roboczych. Większy komfort pracy zapewniają teraz produkty o wydłużonym czasie otwarcia.

Cecha ta gwarantuje, że produkt nałożony na podłoże zachowa swoje właściwości znacznie dłużej niż dotychczas. Istotnie usprawni to układanie elementów parkietu o dużym formacie, skomplikowanych wzorów czy pracę w ciasnych i pełnych zakamarków pomieszczeniach.

Do portfolio UZIN dołączyły:

Jednoskładnikowy klej STP do parkietów UZIN MK 200 PLUS

Doskonale znane parkieciarzom cechy kleju UZIN MK 200, takie jak przyczepność, dobre właściwości wypełniające i tworzenie twardo-elastycznej spoiny, zostały teraz uzupełnione o wydłużony czas pracy-do 40 minut. Nowy klej umożliwi układanie parkietów nawet w wysokich temperaturach i przy dużej wilgotności powietrza. Klej nie zawiera wody ani rozpuszczalników. A ewentualne zabrudzenia powstałe podczas montażu dają się łatwo usunąć z polakierowanych podłóg. Produkt jest przeznaczony do parkietu tradycyjnego i warstwowego, litych desek podłogowych oraz drewna egzotycznego łączonego na pióro-wpust.Jednoskładnikowy klej STP UZIN MK 95 NEU

Ten nowy klej o długim czasie otwarcia-wynoszącym ok. 50 minut-jest przeznaczony do przyklejania wszystkich popularnych rozmiarów parkietów. Zapewnia parkieciarzowi dostateczną ilość czasu na wykonanie wszystkich ambitnych prac. Ulepszona formuła kleju gwarantuje jeszcze większe bezpieczeństwo przy układaniu elementów parkietu o dużym formacie, łączonych na pióro-wpust. Produkt łatwo rozprowadza się na podłożu, gwarantuje dobrą stabilność, chłonność i przyczepność. Nie zawiera rozpuszczalników i jest bezwonny.

Dwuskładnikowy klej poliuretanowy UZIN MK 92 S PLUS

Nowa, ulepszona receptura kleju do parkietów UZIN MK 92 S zapewnia dłuższy czas na zużycie – aż do 60 minut. Produkt zachował jednocześnie wszystkie cechy niezawodnego kleju uniwersalnego UZIN MK 92 S. Pracochłonne układanie parkietów o skomplikowanym wzorze może się teraz odbywać bez presji czasu, nawet w wysokich temperaturach. PLUSEM jest także nowe opakowanie o zwiększonej zawartości do 12 kg.

Gdy w przypadku kleju liczy się każda minuta dodatkowego czasu pracy, grunt powinien schnąć jak najszybciej. Nowy, epoksydowy, dwukomponentowy środek gruntujący na bazie wodnej UZIN PE 420 umożliwia rozpoczęcie dalszych prac już po upływie 2-4 godzin. Można go stosować pod wszystkie kleje PU i STP. Wzmacnia wierzchnią warstwę jastrychu i dodatkowo zwiększa jego odporność na ścieranie.