Dziecięce miasteczko ruchu drogowego w Centrum Korona


Już w dniach 14-15 czerwca w godzinach 11.00-18.00 wrocławskie Centrum Korona zaprasza wszystkie dzieci do Junior Academy na spotkanie edukacyjne poświęcone bezpieczeństwu poruszania się po drogach. Zajęcia z pierwszej pomocy, teatr edukacyjny czy jazda elektrycznymi mini Jeepami po mobilnym miasteczku drogowym to tylko niektóre z atrakcji weekendowego wydarzenia.

W najbliższy weekend Centrum Korona zamieni się w miasteczko ruchu drogowego ze znakami, skrzyżowaniami, przejściami dla pieszych, rondami i sygnalizacją świetlną. Junior Akademia to warsztaty dla dzieci w wieku 3-8 lat, które w sposób empiryczny pozwolą nabyć, a później sprawdzić wiedzę dzieci o przepisach drogowych i zasadach bezpiecznego poruszania się po chodnikach i ulicach. Nauka przebiega w formie zabawy i rozpoczyna się spektaklem aktorskim oraz zabawami połączonymi ze wspólnym śpiewaniem piosenek i rozwiązywaniem prostych tematycznych testów i rebusów. Aktorzy odgrywając sceny, wprowadzają dzieci w świat przepisów ruchu drogowego oraz prawidłowych zachowań i odruchów.

Po części teatralnej maluchy wcielą się w prawdziwych kierowców i będą mieli okazję poruszać się elektrycznymi Jeepami po alejkach miasteczka drogowego, jednocześnie sprawdzając zdobytą podczas warsztatów wiedzę. Dzięki udziałowi w jednogodzinnym cyklu edukacyjnym dzieci będą już wiedzieć, jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły i kto ma pierwszeństwo na rondzie.

„Dzieci uczestniczą w ruchu drogowym praktycznie od urodzenia, dlatego już od najwcześniejszych lat powinniśmy wpajać maluchom odpowiednie zachowania i odruchy odnośnie bezpiecznego poruszania się dzieci po drodze. Najbliższe wydarzenie w Centrum Korona – łączące zabawę z edukacją – to nie tylko pomysł na udane popołudnie, ale także solidna porcja wiedzy, która przyda się w przyszłości niejednemu dziecku” – mówi Izabela Turkiewicz, dyrektor Centrum Korona.

Pierwszy jednogodzinny warsztat zaczyna się o godzinie 11.00. Kolejne cykle edukacyjne rozpoczynać się będą co godzinę. Junior Akademia to funkcjonujący w oparciu o europejski program Save Our Lives warsztat edukacyjny dla dzieci w wieku 3-8 lat. Akcja objęta jest patronatem honorowym Premiera Prof. Jerzego Buzka, posła Marka Siwca oraz przewodniczącego Komisji Transportu Parlamentu Europejskiego – Briana Simpsona.

Informacje o Centrum Korona:

Centrum Korona to jedno z pierwszych wielofunkcyjnych centrów handlowych w Polsce, gdzie oprócz zakupów można miło spędzić czas, zrelaksować się i zdystansować do otaczającej rzeczywistości. Całkowita powierzchnia użytkowa Centrum Korona to 55.000 m2.

Oferta centrum obejmuje 54 butiki i sklepy średnio powierzchniowe. Centrum Korona może pochwalić się bogatą ofertą rozrywkową – na terenie obiektu działają: mulitiplex CINEMA CITY oraz kompleks strefy food court  z 12 restauracjami. Centrum Korona to miejsce przyjazne rodzinom oraz osobom niepełnosprawnym.

Właścicielem Centrum Korona jest spółka celowa CH Wrocław Sp. z o.o. zarządzana przez Valad Polish Retail Fund. Zarządcą obiektu jest firma Apsys Polska S.A.

www.centrum-korona.pl