Dzień Dziecka pełen robotów w NoVa Park


Od 30 maja do 1 czerwca Centrum Handlowe NoVa Park zaprasza na wyjątkową wystawę robotów „ROBOBIT”. To doskonała okazja, aby spędzić Dzień Dziecka w nietypowy sposób, samodzielnie budując oraz ożywiając najprawdziwsze roboty. Całe wydarzenie poprowadzi wraz z konferansjerem Robot LEMO.

Spotkanie z robotami „ROBOBIT” w NoVa Park pozwoli najmłodszym klientom centrum wcielić się w prawdziwych naukowców, działających w rzeczywistości rozszerzonej, czyli takiej łączącej świat rzeczywisty z tym generowanym komputerowo.

W trakcie wydarzenia maluchy będą mogły poznać krótką historię robotów, zlecać zadania do wykonania latającemu robotowi Quadrocopterowi czy obserwować wyścigi maszyn w specjalnym labiryncie. Każdy z uczestników będzie mógł także założyć wirtualny hełm, wcielić się w robota i sterując jego ruchami, znaleźć w jak najkrótszym czasie wyjście z labiryntu.

Na dzieci czeka także udział w walkach robotów SUMO oraz warsztaty budowy i ożywiania robotów, podczas których każdy uczestnik będzie mógł zaprogramować robota, tak aby reagował na polecenia człowieka. Dodatkowo, klienci NoVa Park będą mogli zobaczyć SIGMĘ – największego na świecie robota z Vortex Cannon, mierzącego ponad 250 cm i ważącego 120 kg oraz wziąć udział w zajęciach robo-origami, gdzie będzie można tworzyć własne maszyny z papieru, folii lub puszek.

Dzień Dziecka to doskonała okazja, aby sprawić najmłodszym klientom wiele radości. Z tej okazji przygotowaliśmy gros atrakcji podczas wyjątkowego spotkania ze światem robotów. Weekendowe wydarzenie w NoVa Park to nie tylko świetna zabawa, ale także edukacja w zakresie nowoczesnej techniki. Zapraszam wszystkich do odkrycia wraz z nami nietypowych możliwości maszyn” – mówi Joanna Bagińska, dyrektor NoVa Park.

Atrakcje związane z wystawą robotów „ROBOBIT” dostępne będą codziennie od 30 maja do 1 czerwca w godzinach 13.00-18.00.

Informacje o firmie:

NoVa Park to największe i najnowocześniejsze centrum handlowo-rozrywkowe w województwie lubuskim, którego uroczyste otwarcie nastąpiło w dniu 18 kwietnia 2012 roku. Zlokalizowane jest w centrum Gorzowa Wielkopolskiego, w bezpośrednim sąsiedztwie kulturalnych i rozrywkowych symboli miasta, bulwaru nadwarciańskiego oraz głównych szlaków komunikacyjnych. Na terenie obiektu funkcjonują: supermarket Piotr i Paweł oraz liczne sklepy i punkty usługowe, w tym marki nieobecne dotąd na rynku lokalnym, takie jak H&M, Intersport, Lindex, KappAhl, KFC, Pure Fitness, Home&You, Super–Pharm, Cubus, Centro, Smyk, Sephora, W.KRUK, Mohito, Bershka, Ryłko czy 4F.

Właścicielem obiektu jest węgierski deweloper Futureal. Zarządcą NoVa Park jest firma Apsys Polska S.A.

www.nova-park.pl