Home Dla dzieci Jak urządzić pokój pierwszoklasisty? Przyjazna przestrzeń do nauki, wypoczynku i zabawy według RuckZuck

Jak urządzić pokój pierwszoklasisty? Przyjazna przestrzeń do nauki, wypoczynku i zabawy według RuckZuck

Jak urządzić pokój pierwszoklasisty? Przyjazna przestrzeń do nauki, wypoczynku i zabawy według RuckZuck

Rozpoczęcie roku szkolnego to ważne wydarzenie w życiu każdego ucznia. Szczególnie znaczące jest jednak dla tych, którzy swoją przygodę ze szkołą dopiero rozpoczynają. Dzieci przygotowują się do podjęcia nowych wyzwań, a rodzice szukają skutecznych sposobów, by ten start im ułatwić. Jak zatem urządzić pokój pierwszoklasisty? Specjaliści firmy RuckZuck, największej w Europie sieci sprzedaży podłóg i drzwi, podpowiadają, jak zaaranżować przestrzeń przyjazną do nauki i zabawy jednocześnie.

– Przygotowania do rozpoczęcia roku szkolnego to nie tylko zakup podręczników, zeszytów, czy przyborów. Warto także pomyśleć o odpowiedniej aranżacji miejsca, w którym nasz pierwszoklasista będzie spędzał dużo czasu po lekcjach. Należy pamiętać, że miejsce to ma służyć zarówno nauce, zabawie, jak i wypoczynkowi. Istotne jest więc, by sprawnie połączyć wszystkie te funkcje, urządzając pokój ze smakiem i jednocześnie w sposób ciekawy dla dziecka – mówi Katarzyna Śliwińska, Kierownik działu marketingu, RuckZuck. 

W pokoju „pierwszaka” najlepiej wydzielić osobne strefy do nauki, snu i relaksu. Można to zrobić za pomocą delikatnych kotar, ruchomego parawanu lub ażurowego regału. Niezależnie od płci kilkulatka spokojowi i skupieniu sprzyjać będą jasne, pastelowe kolory na ścianach, np. błękit, pistacja, czy pudrowy róż. Dla kontrastu warto wówczas sięgnąć po dodatki w żywych barwach.

– Pokój dziecka często jest pomieszczeniem o mniejszej powierzchni, dlatego w trakcie jego urządzania warto zastosować triki, dzięki którym optycznie powiększymy przestrzeń, np. jasne meble o prostym kształcie, małe dywany, a także drzwi w kolorze klasycznej bieli, dębu czy klonu, dobrze odbijające światło dzienne. Ważny element takiej aranżacji stanowi podłoga, również najlepiej w jasnych, naturalnych odcieniach lub specjalnie dedykowana pokojom dziecięcym – dodaje Katarzyna Śliwińska. Salony RuckZuck oferują kolekcję paneli podłogowych Joy Kids o bajkowych wzorach, które pomogą stworzyć ciepłą atmosferę oraz co ważne, rozwijać wyobraźnię najmłodszych. Deski zdobią pieski, kotki, kurczaczki, owieczki i kwiatki, ale też pojedyncze angielskie słowa i zwroty (sleep well, home sweet home, play with me, cheese), dzięki czemu podłoga w naszych domach może mieć również walor edukacyjny.

Dzięki odpowiedniej grubości i wysokiej klasie ścieralności panele Joy Kids są wytrzymałe, a ich gładka struktura ułatwia zachowanie czystości. Ponadto, funkcjonalność oraz estetyczny wygląd sprawiają, że panele Joy Kids będą nie tylko dobrze prezentować się w pokoju pierwszoklasisty, ale też zachęcać do wspólnej, radosnej zabawy.

Obok kolekcji Joy Kids, w oferowanym asortymencie dostępne są także panele podłogowe z linii Comfort w jasnych dekorach (np. Dąb Argenta Jasny, Dąb Luton Kremowy, Dąb Denver Jasny). Odpowiednim uzupełnieniem w pokoju „pierwszaka” mogą być również skrzydła drzwiowe marki Classen w neutralnej kolorystyce, np.: Tetyda B i Discovery B (seria Avangarde) w odcieniu jesionu śnieżnego ryflowanego lub białe drzwi Ksantos, czy Classic (linia Basic).  

Przy aranżacji pokoju pierwszoklasisty można skorzystać z wirtualnego konfiguratora wnętrz, który znajduje się pod adresem: http://konfigurator.ruckzuck.pl/. To narzędzie umożliwiające stworzenie wizualizacji wybranego pomieszczenia, ze szczególnym uwzględnieniem paneli podłogowych i skrzydeł drzwiowych wewnętrznych.