Największa w Polsce Wystawa Budowli z Klocków LEGO w Krakowie


Kilka milionów klocków, a z nich makiety Stadionu Narodowego i Pałacu Kultury, na blisko 700 m kw. Od najbliższego piątku, 9 maja br., kompleks handlowo-usługowy Futura Park i Factory Kraków w Modlniczce będzie gościł Największą w Polsce Wystawę Budowli z Klocków LEGO. Sięgające nawet 1,5 metra budowle i makiety będzie można podziwiać do 29 czerwca br.

 

W ramach ekspozycji zostaną zaprezentowane budowle o niespotykanej formie i wielkości, których w codziennych, domowych warunkach nie udałoby się stworzyć. Odwiedzający wystawę będą mogli podziwiać m.in. konstrukcje sięgające nawet 1,5 metra wysokości oraz takie, które składają się aż ze 100 tys. elementów czy zajmują kilkadziesiąt metrów kwadratowych powierzchni.

 

– Cieszymy się, że Największa w Polsce Wystawa Budowli z Klocków Lego odbędzie się właśnie na terenie naszego centrum. To pierwsza tego typu ekspozycja w Krakowie. Mamy nadzieję, że jej zwiedzanie okaże się ciekawą i pełną wrażeń przygodą. Wystawa idealnie uzupełnia ofertę galerii skierowaną dla dzieci, ale nie tylko. Budowle z klocków Lego to również frajda dla niejednego dorosłego – mówi Paulina Dudzik, Dyrektor Centrum Futura Park i Factory Kraków.   

 

Jedną z wielu atrakcji wystawy będzie makieta LEGO City o wielkości 25 m kw. Do tego makiety kolejowe z jeżdżącymi pociągami z klocków LEGO, ogromne lotnisko i stacja kosmiczna. Ponadto, część makiet zostało wyposażonych w sterowane oświetlenie i mechanizmy umożliwiające samodzielne uruchamianie eksponatów.

 

Ekspozycja z klocków Lego w kompleksie Futura Park i Factory Kraków potrwa od 9 maja do 29 czerwca br. Zainteresowani będą mogli oglądać ją w godzinach otwarcia centrum.

***

Ceny biletów dostępne są na stronie internetowej organizatora wystawy pod adresem: http://www.wystawaklockow.pl/

 

# # #

 

Factory Kraków i Futura Park – kompleksowe zakupy w jednym miejscu

 

Zlokalizowany w Modlniczce dwupoziomowy kompleks usługowy to nowoczesne połączenie centrum outlet i tradycyjnego parku handlowego. Powstały w 2011 roku outlet oferuje wysokiej jakości produkty w cenach niższych od 30% do 70% przez cały rok, z kolei Futura Park uzupełnia tę ofertę o asortyment z najnowszych kolekcji światowych marek. Factory Outlet i Futura Park mogą pochwalić się certyfikatem BREEAM, świadczącym o ekologicznym i przyjaznym dla środowiska charakterze, a także nagrodą PRCH Retail Awards.

 

Szeroki wybór najmodniejszego w obecnym i poprzednim sezonie asortymentu sprawia, że w Factory każdy odnajdzie swój styl. W outlecie odwiedzić można sklepy takich marek, jak m.in.: Mango, United Colors of Benetton, Vero Moda, Solar, Simple, Kazar, Puma, Reebok, Umbro.

 

Centrum w Modlniczce położone jest w pobliżu północno-zachodniej granicy Krakowa, przy zjeździe z autostrady A4, zaledwie 15 minut od centrum miasta. Dojechać do niego można dwoma bezpłatnymi autobusami – ze śródmieścia oraz Nowej Huty. Rozkład jazdy dostępny jest na stronie: www.factory.pl.

 

Więcej informacji o centrum Factory i Futura Park można uzyskać pod adresem: www.krakow.factory.pl oraz www.facebook.com/FactoryKrakow

 

Marka Factory

 

Factory to sieć centrów typu outlet założona w 1996 roku w Hiszpanii przez firmę NEINVER, obecną na polskim rynku od 2002 roku. W Europie znajduje się dziewięć centrów Factory: cztery w Hiszpanii oraz pięć w Polsce.

Centra te stanowią nowatorski kanał sprzedaży, równoległy i uzupełniający wobec kanałów tradycyjnych.

 

Factory jest pierwszą marką centrów outlet, która zaistniała na polskim rynku. Łączna powierzchnia handlowa obiektów znajdujących w Polsce wynosi 84 500 m kw. W sklepach Factory oferowane są wyłącznie markowe produkty wysokiej jakości, w cenach niższych od 30% do 70% przez cały rok. Asortyment sprzedawany w Factory to niepowtarzalne produkty będące prototypami, nadwyżkami danej kolekcji lub pełnowartościowy, markowy towar z poprzednich sezonów.

 

Więcej informacji o centrach Factory można uzyskać pod adresem: www.factory.pl