Home Dla dzieci Pożegnanie lata z Silesia City Center

Pożegnanie lata z Silesia City Center

Pożegnanie lata z Silesia City Center

Niezależnie od tego, czy chcesz dobrze zakończyć sezon wakacyjny czy pozytywnie rozpocząć rok szkolny, Silesia City Center ma na to idealny sposób. Jeszcze przez tydzień na odwiedzających największe centrum handlowe na Śląsku czekać będzie doskonała zabawa w niezwykłym parku rozrywki zlokalizowanym na Placu Słonecznym.

Pole do mini golfa, boisko do streetballu, ścianka wspinaczkowa oraz park linowy dla najmłodszych w formie małpiego gaju. To wszystko wchodzi w skład Silesia Summer Park – centrum sportowo-rekreacyjnego, jakie Silesia City Center zorganizowała dla Katowiczan z okazji lata i sezonu wakacyjnego. Park rozrywki okazał się ogromnym sukcesem, w ciągu niecałych dwóch miesięcy odwiedziło go ponad 20 000 osób. Kto jeszcze nie zdążył tego zrobić, ma szansę skorzystać z atrakcji do 3 września. Co czeka na odwiedzających?

Pole golfowe o powierzchni 400m2, składające się z kilkunastu osobnych torów z dołkami oraz przeszkodami do pokonania. Do gry nie trzeba się wcześniej przygotowywać, na miejscu można wypożyczyć specjalne kije golfowe (tzw. puttery) oraz piłki. Miejsc nie trzeba wcześniej rezerwować.Dla miłośników miejskiej odmiany koszykówki, czyli streetball, przygotowane jest boisko z polipropylenu o wymiarach 15 x 13 metrów, na którym odbywać się mogą zarówno dwuosobowe pojedynki, jak i rozgrywki 3 na 3. Piłki do kosza znajdują się przy boisku.

Kolejnym elementem letniej rozrywki na terenie Centrum jest ścianka wspinaczkowa. Ta aktywność sportowa wymaga dużo dyscypliny i uwagi, ale zdobycie szczytu nie może równać się z żadnym innym uczuciem. Ze ścianki korzystać mogą zarówno dzieci, jak i dorośli.

Dla najmłodszych Silesia City Center przygotowała mini park linowy w formie małpiego gaju. Urozmaicona w różnorodne przeszkody trasa dostarcza niezapomnianych wrażeń
i mnóstwo zabawy podczas pokonywania toru. Dzieci są asekurowane przez profesjonalną obsługę i dodatkowo przypięte linami asekuracyjnymi do konstrukcji, co zapewnia bezpieczną zabawę.

Wszystkie atrakcje w ramach Silesia Summer Park będą czynne jeszcze do 3 września, codziennie, w godzinach otwarcia Centrum. Wstęp bezpłatny.