Za 80 dni rusza DOZ Maraton Łódź 2015. Fundacja ISKIERKA ogłasza pełną mobilizację oraz intensyfikuje przygotowania w ramach kampanii „Przepędź raka za piątaka”


19 kwietnia br. w Łodzi odbędzie się DOZ Maraton, któremu towarzyszy charytatywna akcja pod hasłem „Biegam – Pomagam”. Fundacja ISKIERKA, jeden z partnerów społecznych tegorocznej edycji projektu, intensyfikuje przygotowania i zachęca Ślązaków do udziału w wydarzeniu. Zebrana podczas sportowej imprezy kwota zostanie przeznaczona na zakup sprzętu medycznego dla podopiecznych.

DOZ Maraton Łódź to trzydniowa impreza, której organizatorami są Stowarzyszenie Maraton Dbam o Zdrowie oraz Urząd Miasta Łodzi. W jej trakcie odbywać się będą m.in. targi sportowe Run&Fun, bieg śniadaniowy, bieg uliczny dla dzieci – Kids Run oraz zawody na dystansie 10 kilometrów.

Najważniejszym punktem wydarzenia jest maraton, który rozpocznie się w niedzielę, 19 kwietnia,  o godz. 9.00. Udział w nim mogą wziąć osoby pełnoletnie, które dokonają zgłoszenia za pomocą formularza na stronie internetowej (do 12 kwietnia br.), bądź zarejestrują się w biurze zawodów, najpóźniej do 18 kwietnia. Limit uczestników głównego biegu ustalono na poziomie pięciu tysięcy osób.

– Już tylko 80 dni pozostało do łódzkiego maratonu, a z każdym kolejnym nasz entuzjazm rośnie. Dotychczas udział w imprezie zgłosiło 2800 osób, a 300 z nich postanowiło wspomóc naszą Fundację, przekazując dobrowolne wpłaty. Jesteśmy bardzo wdzięczni za okazane przez biegaczy wsparcie. Liczymy, że do połowy kwietnia liczba startujących wzrośnie i razem uda nam się zdziałać wiele dobrego dla dzieciaków – mówi Jolanta Czernicka–Siwecka, prezes Fundacji ISKIERKA.

Fundacja ISKIERKA od ponad trzech miesięcy realizuje kampanię pod hasłem „Przepędź raka za piątaka”, której celem jest zachęcenie śląskich miłośników biegania do udziału w DOZ Maraton Łódź 2015. Każdy, kto zgłosi chęć uczestnictwa w kwietniowym biegu, może przekazać darowiznę na rzecz jednego z czterech podmiotów partnerskich. Każda przelana złotówka zostanie podwojona przez Fundację Dbam o Zdrowie. Zebraną podczas wydarzenia sumę, Fundacja ISKIERKA zamierza przeznaczyć na zakup sprzętu medycznego dla swoich podopiecznych.

Więcej informacji o projekcie „Przepędź raka za piątaka” jest dostępnych na fanpage’u akcji:
https://www.facebook.com/PrzepedzRaka

– W ciągu ostatnich kilku miesięcy, naszą akcję wsparły setki osób ze Śląska i nie tylko. Biegacze uczestniczyli w sztafecie inaugurującej kampanię, w I Biegu Mikołajkowym w Parku Śląskim, nadal rywalizują w naszym wyzwaniu Endomondo i trenują z grupą Night Runners Śląsk. Jesteśmy pełni podziwu dla ich zapału oraz zaangażowania. Mamy nadzieję, że w Łodzi pojawi się nie tylko silna grupa zawodników, ale także aktywne grono kibiców – dodaje Jolanta Czernicka–Siwecka – Serdecznie zapraszamy.

Na potrzeby maratonu utworzona zostanie wyjątkowa Strefa Kibica. Obok atrakcji przewidzianych przez organizatorów, znajdą się w niej także stoiska partnerów społecznych akcji, w tym Fundacji ISKIERKA.

DOZ Maraton Łódź 2015 honorowym patronatem objął Prezydent Miasta Łodzi.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu można znaleźć na stronie: http://www.lodzmaraton.pl/

, ,