Home Dla dzieci Zobacz robota w akcji w SCC

Zobacz robota w akcji w SCC

Zobacz robota w akcji w SCC

W świecie nowoczesnych technologii, robotyzacja staje się nieodłączną i fascynującą częścią życia każdego z nas. Roboty zastępują ludzi przy wykonywaniu czynności automatycznych, są też narzędziem edukacji i pogłębiania wiedzy, a niekiedy dobrym kompanem do zabawy. O tym, w jakich czynnościach maszyny mogą nam pomóc na co dzień, dowiedzą się odwiedzający Silesia City Center już w najbliższy weekend.

W dniach 9-10 września największe centrum handlowe na Śląsku organizuje niezwykłą interaktywną wystawę pt. Roboty w akcji. Nasza ekspozycja podzielona będzie na cztery strefy. W każdej z nich na dzieci i dorosłych czekać będą niezapomniane atrakcje i spora dawka wiedzy. I na tym nam właśnie zależało przy tworzeniu tej wystawy: by połączyć naukę z zabawą i obudzić w każdym, kto odwiedzi nasze Centrum duszę młodego odkrywcy i naukowca. Mamy nadzieję, że cel ten zostanie osiągnięty – mówi Iwona Mroczek, dyrektor Silesia City Center.

Odwiedzających przywita robot Sigma – potężna maszyna na dwa metry wysoka i na cztery szeroka, która doskonale sprawdza się jako animator zabaw i konkursów na dzieci. Wydaje dźwięki, strzela krążkami sprężonego powietrza i rusza głową, a dodatkowo zmienia kolory.

W pierwszej strefie wystawy każdy dowie się, jak działa czujnik ruchu u robota i do czego służy. Wszystko za sprawą labiryntu o wymiarach 2x2m, czyli planszy, przy której będzie można spróbować swoich sił w wyścigu z autonomicznym robotem. Wygra osoba, której robot przejdzie do mety w jak najkrótszym czasie.Stanowisko Robo-line follower w drugiej strefie testować będzie zwinność i koordynację ruchową. Zadaniem uczestników zabawy będzie jak najszybsze przejechanie robotem po wyznaczonej trasie. Robot Line Follower, który zostanie w tej zabawie wykorzystany ma tryb samodzielnego działania i może poruszać się po planszy również bez sterowania. Jak się zachowa nawigowany przez zawodników?

Trzecia strefa to prawdziwa gratka dla osób, które lubią tworzyć nowe przyrządy. Będzie to obszar warsztatowy, gdzie każdy nie tylko stworzy swojego własnego robota, ale i będzie mógł zaprogramować go komputerowo tak, by samodzielnie stoczył on walkę w ringu.

Ostatnia strefa to prawdziwy park zabaw dla najmłodszych. Tutaj każde dziecko będzie mogło pobawić się z 30-cm maszynami przypominającymi te, które z zapartym tchem oglądamy na ekranach kinowych. Na wspólną zabawę czekać będą wall.e, humanoidy, trasportowce, roboty strzelające krążkami i wiele innych.

Interaktywna wystawa „Roboty w akcji” będzie czynna w dniach 9-10 września, w godzinach od 11.00 do 19.00. Wstęp bezpłatny.