Dni Ekologii w Centrum Handlowym Platan


Już w dniach 11-12 kwietnia w godzinach 10.00-19.00 zabrzańskie Centrum Handlowe Platan zaprasza wszystkie rodziny z dziećmi na akcję organizowaną w ramach XXI Tygodnia Ziemi w Zabrzu. Na najmłodszych czekają liczne warsztaty oraz konkursy ekologiczne z nagrodami, a każdy kto przyniesie do Platana eko-śmieci otrzyma w zamian miły gadżet – sadzonkę, torbę ekologiczną lub parasol.

Dni Eko organizowane są w Centrum Handlowym Platan już po raz trzeci. Z tej okazji już w najbliższy piątek i sobotę w Platanie zostanie otwarty punkt zbiórki surowców oraz elektrośmieci. Każdy, kto przyniesie do Platana minimum 10 kg makulatury, 20 puszek, 20 butelek PET, 20 baterii, 2 sztuki elektrośmieci czy 2 kg nakrętek będzie mógł zamienić je na gadżet – sadzonkę, torbę ekologiczną lub parasol.

Dni Ekologii w Platanie to również liczne atrakcje dla najmłodszych klientów centrum. Wszystkie dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach praktycznej rozbiórki komputera i wykorzystywania surowców wtórnych oraz tworzenia maxi kolażu z odpadów i kartek okolicznościowych z papieru czerpanego. Do dyspozycji maluchów będzie również kącik plastyczny oraz Kącik Technika. Czas spędzony w Centrum Handlowym Platan podczas Dni Ekologii umilą również konkursy z nagrodami oraz wystawa prac plastycznych, przygotowanych przez uczniów zabrzańskich szkół podstawowych oraz przedszkoli.

„Jako centrum wyróżnione certyfikatem ekologicznym BREEAM-In-Use, zależy nam na włączaniu się w inicjatywy wspierające środowisko naturalne. Taki właśnie charakter ma nasza najbliższa akcja, w której zachęcamy klientów do oddawania surowców i elektrośmieci wręczając im w zamian miły gadżet, będący symbolicznym uhonorowaniem ich proekologicznej postawy. Podczas Dni Ekologii przeprowadzimy również liczne warsztaty ekologiczne dla dzieci, które z pewnością pomogą im zrozumieć, że warto dbać o najbliższe otoczenie” – mówi Aneta Górska, dyrektor centrum handlowego Platan.

Dni Ekologii w Platanie to część XXI Tygodnia Ziemi w Zabrzu, organizowanego przez Urząd Miasta Zabrze. Regulamin zbiórki eko-śmieci dostępny jest na stronie internetowej Centrum Handlowego Platan www.chplatan.pl oraz na stanowisku zbierania surowców.

Informacje o firmie:

Centrum Handlowe Platan to miejsce w samym centrum miasta, gdzie oprócz zakupów można miło spędzić czas. Na terenie centrum znajduje się hipermarket REAL oraz 81 butików i punktów usługowych, m.in. Deichmann, RTV EURO AGD, Carry, CCC, Sephora, Go Sport oraz Reserved. Platan jest centrum rodzinnym, przyjaznym dzieciom i ich opiekunom.  

Właścicielem obiektu jest firma IVG Immobilien AG. Zarządcą CH Platan jest firma Apsys Polska S.A.

www.chplatan.pl