Dobre samopoczucie pochodzi z wnętrza. Prawidłowy dobór kolorów według RuckZuck

Sensa Aranżacja

Błękit odpręża, czerwień pobudza, choć może też wzbudzać agresję i złość. Zieleń uspakaja, a żółty rozwesela. Każdy kolor posiada własną symbolikę. W zależności od tego, jakimi barwami się otoczymy, takie może być nasze samopoczucie każdego dnia. O tym, jak istotny jest prawidłowy dobór kolorów we wnętrzu, przekonują specjaliści RuckZuck, największej w Europie sieci sprzedaży produktów marki Classen. 

– Sypialnia to miejsce, gdzie powinniśmy wypoczywać i porządnie się wyspać; w salonie, z kubkiem ulubionej kawy odprężyć się po całym dniu w wygodnym fotelu, a w pokoju dziennym nabierać energii do działania. Każde pomieszczenie w domu czy mieszkaniu spełnia określoną funkcję. Aby jednak móc wykorzystywać wnętrza zgodnie z ich przeznaczeniem, należy wzbogacić je odpowiednimi barwami – mówi Katarzyna Śliwińska, Kierownik działu marketingu, RuckZuck. 

Dobór kolorów we wnętrzu jest jednym z ważniejszych etapów jego aranżacji. Za pomocą barw można optycznie powiększać lub pomniejszać przestrzeń, podkreślać walory i ukrywać ewentualne defekty. Kolory wnętrz w naszym domu powinny nas wspomagać i powodować, że będziemy czuli się szczęśliwi. W zależności od pomieszczenia i naszych preferencji, warto zapoznać się z symboliką kilku podstawowych barw:

  • Biel – wycisza i relaksuje; doskonale się z nią komponują kolorowe dodatki, do których biały staje się tłem, ale jakże istotnym. Biel można też łatwo przełamać lub zaakcentować innymi kolorami, co stanowi dobre rozwiązanie dla osób lubiących zmiany,
  • Błękit – podobnie jak biel relaksuje, jednak dodaje otoczeniu spokoju, lekkości. Ułatwia podejmowanie decyzji, wskazany dla osób zmęczonych i przygnębionych. Może przybierać barwę bardziej intensywną lub delikatną,
  • Czerwień – gorąca i płomienna. Niezmiennie kojarzona z namiętnością i miłością. Pobudza, ale może też powodować złość i niepokój. To barwa tak intensywna, że czasem wystarczą jedynie drobne elementy, by spełniała swoją funkcję,
  • Zieleń – odpręża i uspakaja, choć czasem nawet przesadnie. Może powodować nudę i zobojętnienie. Na pewno warto ją zestawić z żywszym akcentem, by nie dopuścić negatywnych emocji,
  • Żółty – wywołuje radość i pobudza do życia, dodaje energii i… pewności siebie. Ułatwia podejmowanie decyzji. Zbyt intensywna barwa może jednak również powodować złość i zniecierpliwienie, dlatego warto się nią posługiwać ostrożnie.

– To najbardziej popularne kolory, które stosujemy w naszych wnętrzach na ścianach czy meblach. Warto jednak pamiętać, że istotne w pomieszczeniach są nie tylko barwy ścian, ale też podłóg i drzwi. Biel, zamiast na ścianie, możemy z powodzeniem ułożyć na podłodze lub odwrotnie – za pomocą paneli podłogowych przełamywać jasne lub intensywne kolory ścian – dodaje Katarzyna Śliwińska.  

Dziś panele podłogowe i drzwi to nie tylko brązy. To cała gama barw, od klasycznych jasnych lub intensywnie czekoladowych dębów po niestandardowe szarości lub niemal czarną wengę. Wpływ na nasze samopoczucie będą miały również odcienie wewnętrznych skrzydeł drzwiowych. Tam ponadto możemy wykorzystywać przeszklenia, wpuszczające do naszych wnętrz promienie naturalnego światła, które nie tylko dodaje energii i wywołuje uśmiech, ale poprawia również wydajność pracy i zmniejsza stopień zmęczenia wzroku.

Salony RuckZuck oferują najszerszy na rynku wybór podłóg laminowanych, drzwi wewnętrznych oraz materiałów wykończeniowych cenionej na rynku firmy Classen. Decyzję o zakupie odpowiednich modeli i wzorów ułatwiają fachowe porady pracowników RuckZuck. W ramach kompleksowej obsługi klienta, punkty RuckZuck oferują również transport oraz montaż zakupionych podłóg i drzwi. 

,