Hot trendy w tkaninach obiciowych na 2015 rok


Nowy rok oznacza nowy początek, który dla wielu z nas wiąże się ze zmianą wyglądu własnego „M”. Niemałą rewolucję możemy przeprowadzić decydując się wyłącznie na wymianę kompletu wypoczynkowego czy sofy. Niezależnie od tego, na jaki mebel padnie wybór, warto przyjrzeć się najnowszym trendom w dziedzinie tkanin obiciowych.

 

fot. LECH modern fabrics

Meble tapicerowane, zarówno te przeznaczone do wnętrz kontraktowych, jak i prywatnych, muszą być funkcjonalne i estetyczne. Decydując się jednak na zakup sofy do domu coraz częściej bierzemy pod uwagę jej atrakcyjny i niepowtarzalny design czy też możliwość personalizacji. Sprawdźmy zatem,  z czego możemy wybierać i na co naprawdę warto się zdecydować w tym roku, by nadać lub całkowicie zmienić charakter wnętrza.

Graj w kolory

Absolutnym hitem w tym roku będą kolory jasne oraz szarości we wszystkich odcieniach i natężeniach – mówi Joanna Sztorch-Wysocka, architekt z pracowni inDe projekt. – Z drugiej strony część inwestorów  będzie decydowała się na czarne akcenty w wyposażeniu wnętrz. Jednak to właśnie tkanina pozwala na wariacje z kolorami. W ostatnim czasie na topie jest intensywny żółty, fuksja, mięta i błękit – wylicza. Od kilku sezonów w naszych wnętrzach największa rolę odgrywają jednak barwy natury, od podłogi przez ściany i meble po dodatki. – Kolekcje tkanin w odcieniach beżu i brązach są absolutnym hitem sprzedażowym – zdradza Edyta Świątek, dyrektor handlowy marki LECH modern fabrics, czołowego dystrybutora tekstyliów i tkanin tapicerskich. – Światowy autorytet w dziedzinie kolorów – Pantone ogłosił kolorem 2015 roku eleganckie bordo z domieszką brązu. Nawiązująca do kolorów ziemi Marsala zainspirowała także naszą firmę. W tym sezonie do naszej oferty dołączyły kolejne kolekcje w takich barwach – dodaje.

T5-007

fot. LECH modern fabrics

Esy-floresy i geometria

Jeden fotel czy sofa o ciekawym kształcie i wzorze na tkaninie może praktycznie stworzyć całe wnętrze. –  Na przykład, w tych prostych i minimalistycznych sprawdzą się meble tapicerowane tkaninami w odważnych kolorach lub wzorach. Przełamują stonowaną kolorystykę i indywidualizują przestrzeń  – mówi Joanna Sztorch-Wysocka. Na topie są wzory etniczne oraz motywy roślinne i zwierzęce. Prawdziwym hitem, który na stałe zadomowił się na meblach tapicerowanych są wzory geometryczne.

A7-001

fot. LECH modern fabrics

Wymyśl swój wzór

Coraz więcej osób decyduje się na meble robione indywidualnie na wymiar. Takie rozwiązania nikogo z nas już nie dziwią. Idąc o krok dalej możemy spersonalizować swoją kanapę czy fotel, nie tylko wybierając jej kształt czy wielkość, ale także wzór na tkaninę, którą będą obite. – Dzięki najnowszemu nabytkowi marki LECH modern fabrics – drukarce do tkanin, bazującej na technice transferu, można dziś przenieść dowolny wzór na niemalże każdy materiał poliestrowy – mówi Edyta Świątek. – To rozwiązanie, które otwiera przed producentami mebli, architektami i osobami, które przeprowadzają renowacje nowe możliwości. Jeśli dodamy do tego wysoką jakość i trwałość wydruku to może zupełnie zrewolucjonizować rynek tekstylny – dodaje. –Tego rodzaju usługa wpisuje się doskonale  w zauważalny trend odnawiania mebli z lat 70, które dzięki nowym tkaninom otrzymują drugie życie – uzupełnia Joanna Sztorch-Wysocka.

R4-005

fot. LECH modern fabrics

Jak miękko…

Do wnętrz trendy wchodzą bezpośrednio z modowych wybiegów. To, co modne dziś u czołowych projektantów jest spójne z tym, czym się otaczamy, po czym chodzimy, w czym parzymy kawę i na czym siedzimy. Ostatnio na światowych arenach triumfy święcą miłe w dotyku, puszyste i miękkie materiały. Nic więc dziwnego, że pojawiają się także na naszych sofach i fotelach. – Taka właśnie jest, stworzona zgodnie z najnowszymi trendami w świecie tekstyliów kolekcja ultramiękkich, tkanin,  w dwóch fakturach – Tinos & Paros – mówi Edyta Świątek. Dzięki swoim walorom dekoracyjnym dodaje szyku zarówno klasycznym, jak i nowoczesnym meblom – pointuje.

J1-003

fot. LECH modern fabrics