Home Dom Krzesło z ekoskóry i stali chromowanej

Krzesło z ekoskóry i stali chromowanej

Krzesło z ekoskóry i stali chromowanej

Tapicerka na oparciu i siedzisku z ekoskóry sprawia, że krzesło jest tańsze, ekologiczne, łatwo utrzymać je w czystości, może posiadać wiele kolorów, a dzięki przeszyciom, jest również szykowne. Z kolei stelaż ze stali chromowanej sprawia, iż zyskuje ono wytrzymałość i możliwość wpasowania do pokoju w stylu modernistycznym.

W jadalni i kuchni nie tylko codziennie spożywamy posiłki i relaksujemy się przy gazecie czy laptopie, ale również gościmy naszą rodzinę i znajomych. W związku z tym pomieszczenia te muszą być wyposażone nie tylko w sposób praktyczny, ale również powinny prezentować się okazale, gdyż to je nasi goście prawdopodobnie zapamiętają najbardziej. Krzesła we współczesnym mieszkaniu nie tylko odzwierciedlają gust domowników, ale i uzewnętrzniają ich osobiste przekonania dotyczące np. ekologii czy ochrony zwierząt.

Dawniej produkowano w zasadzie jedynie krzesła drewniane, które często miały tapicerowane siedzisko. Później producenci wykorzystywali do ich wykonywania metal, a w latach współczesnych także polipropylen. Natomiast obecnie powodzeniem cieszą się krzesła, których oparcie i siedzisko wykonano z ekoskóry, a stelaż ze stali chromowanej. Dzięki temu połączeniu Klient otrzymuje mebel do pokoju urządzonego w stylu modern, który jest wygodny i posiada klasyczny szyk.

Ekoskóra jest sztucznym materiałem, który do złudzenia przypomina skórę naturalną. Jej zalety nie ograniczają się tylko do aspektu ekonomicznego, gdyż jest ona znacznie tańsza od naturalnej, a często to decydujące kryterium, jeśli chodzi o zakup mebli. Wytworzenie skóry ekologicznej nie wymaga wykorzystania skóry zwierzęcej, co dla coraz szerszej grupy osób jest nie do zaakceptowania. Jej plusem jest także łatwość utrzymania w czystości, gdyż to tworzywo sztuczne, którego powierzchnię łatwo wytrzeć. Wystarczy użyć do tego ściereczki namoczonej wodą z mydłem, a następnie wytrzeć mebel do sucha. Poza tym, tapicerki z ekoskóry mogą być wytwarzane w wielu kolorach, dzięki czemu można lepiej dobrać krzesło do danego pomieszczenia.

Stal chromowana z kolei jest coraz częściej wykorzystywana przez producentów krzeseł do wytwarzania stelaży, gdyż cechuje ją twardość i odporność na zarysowania. Jednak wykorzystując ten rodzaj stali, producenci myślą nie tylko o jej właściwościach fizycznych, gdyż krzesła na takim stelażu wpasują się do modernistycznych i minimalistycznych pomieszczeń.

H-261Jednym z bestsellerów e-sklepu mirat.eu sprzedającego meble jest krzesło H-261, w którym zastosowano podstawę ze stali chromowanej, dzięki czemu ma ono stabilną konstrukcję i jest wytrzymałe podczas długotrwałego użytkowania. Jego tapicerka wykonana jest z ekoskóry, z przeszyciami, w szerokiej gamie kolorystycznej. Ten model posiada kolory od czarnego, brązowego, przez fioletowy, zielony, czerwony, pomarańczowy, żółty, po szary, ciemny beż, kremowy i w końcu biały. To krzesło metalowe posiada prosty kształt i formę, która skupia na sobie uwagę, kusząc odpoczynkiem właśnie na nim. Z tego powodu sprawdzi się nie tylko w domach i mieszkaniach, ale również w kawiarniach, biurach czy salach konferencyjnych.

Model w kolorze czarnym pasował będzie do rozkładanego stołu, którego blat wykonano z czarnego szkła hartowanego, zapewniającego wytrzymałość i bezpieczeństwo. Dodatkowo mogą być na nim zamieszczone wzory kwiatowe. Natomiast jego stelaż powinien być wykonany również ze stali chromowanej, dzięki czemu meble stworzą zestaw. Wpasuje się on do minimalistycznego pomieszczenia, w którym na podłodze będzie czarna lub grafitowa, żywiczna posadzka z połyskiem, natomiast ściany w odcieniach kremowego lub szarego. Uzupełnieniem będą szklane drzwi i wysoka lampa z czarnym abażurem z tworzywa sztucznego, której trzy smukłe nogi wykonane będą z metalu.

H-261

Fioletowe H-261 również stworzy komplet z prostokątnym stołem z chromowanymi nogami. Jego blat powinien być z hartowanego, fazowanego szkła, tyle, że bezbarwnego i posiadającego czarną obwolutę. Może on posiadać półkę zamocowaną do blatu za pomocą czterech metalowych łączeń. W pokoju takim ściany mogą być pomalowane beżową farbą, natomiast podłoga obłożona kremowymi płytkami. Pomieszczenie będzie ocieplone za pomocą włochatego, jasnobrązowego dywanu, jak i małych doniczek w jaskrawym kolorze. Stylowym dodatkiem może być również wysoka donica z metalu, która będzie ustawiona na podłodze.  

Szerokość krzesła wynosi 40 cm, głębokość 38 cm, wysokość krzesła 96 cm, natomiast wysokość od podłogi do siedziska 45 cm. Model ten kosztuje 136 zł.

Link do zakładki nt. H-261 w kolorze czarnym http://mirat.eu/krzeslo-h-261-czarne,id14668.html