Home Dom Modny styl Bauhaus teraz także w kuchni

Modny styl Bauhaus teraz także w kuchni

Modny styl Bauhaus teraz także w kuchni

Styl Bauhaus przechodzi renesans popularności we wszystkich twórczych dziedzinach: architekturze, sztuce, modzie, a także aranżacji wnętrz. Ten industrialny, pochodzący z Niemiec styl zawitał na dobre do pomieszczeń kuchennych i świetnie się tam sprawdza. Sekret jego popularności oparty jest na trzech filarach: minimalizmie formy, chłodnym szyku oraz funkcjonalności.

Draggo,38th Elesee Avenue_Black Red  White

Kuchnie inspirowane kultowym weimarskim trendem charakteryzują się prostotą, geometrycznymi kształtami, a ponad wszystko funkcjonalnością. Połączenie materiałów o zróżnicowanych fakturach – matowego z błyszczącym czy gładkiego ze strukturalnym – definiuje wygląd wnętrza. Pozornie wykluczające się łączenia materiałów: drewna, betonu i kamienia tworzą zdyscyplinowaną przestrzeń, która zachwyca wyrafinowaną klasą. Takie zestawienia wykorzystano w aranżacjach kuchni na wymiar z linii Senso Kitchens od Black Red White: 37th Savana Avenue/38th Elysee Avenue, 36th Norde Avenue czy Draggo/38th Elysee Avenue.

Elementy dekoracyjne zostały zredukowane do minimum. Jedynymi ozdobami są zintegrowane uchwyty, a jeśli tradycyjne, to w stalowych odcieniach, chromowane lampy, przeszklenia oraz naturalne materiały – fornirowane czy drewniane fronty. Nie dodatki, a umiar i konsekwencja kolorystyczna stanowią o sile wnętrza.

36th Norde Avenue z uchwytem L0L146_Black Red WhiteModernistyczna estetyka Bauhausu to także monochromatyczne kompozycje, jak w kuchniach 32nd Malbec Avenue, 38th Elysee Avenue, 87th Smooth Street. Ściany w surowych kolorach: białym, szarym czy beżowym integrują się kolorystycznie z frontami mebli dając lekkie i przestronne pomieszczenie. Regularne kształty i powtarzalność elementów można urozmaicić ciekawymi printami czy dekorami o abstrakcyjnych wzorach.

Nowoczesność nie kończy się jednak na samym wyglądzie. Kuchnie na wymiar wyposażone są w inteligentne, ułatwiające życie technologie i akcesoria. Wśród innowacyjnych rozwiązań dostępne są prowadnice szuflad z systemem cichego domykania z dożywotnią gwarancję jakości, systemy organizujące wnętrza szuflad i szafek, bezuchwytowe mechanizmy otwierania drzwi, sortowniki na odpady czy energooszczędne oświetlenie.

Więcej kuchennych aranżacji w stylu Bauhaus znaleźć można na www.brw.com.pl

***********

Black Red White to polska marka – wiodący producent i dystrybutor mebli oraz artykułów wyposażenia wnętrz na rynku rodzimym. Już od ponad 20 lat firma proponuje swoim Klientom wnętrza dające radość i polepszające jakość życia. W rozbudowanym portfolio jej produktów dostępne są meble pokojowe, kuchenne, tapicerowane, stoły, krzesła i materace. Wyróżnia je funkcjonalność, nowoczesne rozwiązania technologiczne oraz atrakcyjne i urozmaicone wzornictwo. Dopełnieniem bogatej oferty meblowej są dodatki – tekstylia, oświetlenie, dekoracje, dywany oraz akcesoria niezbędne w łazience, kuchni, garderobie i jadalni.

Grupę Black Red White tworzą 23 wyspecjalizowane spółki produkcyjne, handlowe i usługowe, w tym 11 podmiotów zagranicznych. Firma sprzedaje swoje produkty w 74 salonach firmowych oraz ponad 800 punktach partnerskich w całej Polsce. Asortyment marki Black Red White dostępny jest również w ponad 40 krajach świata, w tym na Ukrainie, Białorusi, Słowacji i Węgrzech, gdzie funkcjonują salony własne. Więcej informacji na stronie www.brw.com.pl.