Home Dom Mój jest ten kawałek… drewnianej podłogi z charakterem

Mój jest ten kawałek… drewnianej podłogi z charakterem

Mój jest ten kawałek… drewnianej podłogi z charakterem

Chcesz stworzyć niepowtarzalny klimat w swoim wnętrzu? Pragniesz uchwycić jego rustykalny urok? A może postawisz na nowoczesną prostotę? Bez względu na to, na jaki styl się zdecydujesz, jednym z najważniejszych elementów nadającym pomieszczeniom charakteru jest drewniana podłoga.

Sami wybieramy kolor wnętrza, meble i  dodatki. Dlaczego więc, nie mielibyśmy dobrać idealnie pasującej do naszego projektu podłogi? Niezależnie od trendów podłoga drewniana nie wychodzi z mody. Wręcz przeciwnie, z roku na rok staje się coraz popularniejsza wśród inwestorów. Architekci wnętrz zaś udowadniają, że pasuje zarówno do pomieszczeń nowoczesnych, klasycznych, jak i eklektycznych.

Jest bez wątpienia przysłowiową „kropką nad i” wnętrz w stylu rustykalnym. Jego charakter idealnie podkreśla podłoga dębowa o dużym formacie, w pięknych wybarwieniach, w tętniącej życiem lub spokojnej, stonowanej selekcji drewna.

Takie są właśnie trójwarstwowe deski podłogowe Casapark Collection, szwajcarskiej marki Bauwerk Parkett – Na szczególną uwagę zasługuje niezwykła naturalność całej kolekcji, która umożliwia zaaranżowanie modnego wnętrza – mówi Wojciech Szyszkowski z firmy Lares, importera i dystrybutora podłóg Bauwerk, Kährs, Timberwise, Junckers.

Kolekcja Casapark to podłogi dębowe w pięknych odcieniach i różnych selekcjach. W zależności od produktu powierzchnia jest szlifowana lub szczotkowana, lakierowana – matowo albo wykończona naturalnym olejem – zgodna z najnowszymi trendami . Wszystkie warianty desek dostępne są w trzech różnych szerokościach – 139, 181 i 221 mm,   o grubości 14 mm z 3,5 mm warstwą wierzchnią oraz o  długości 2200 mm.

Ciekawym rozwiązaniem jest połączenie trzech różnych szerokości w jednej realizacji, możliwe dzięki zastosowaniu uniwersalnego złącza, co gwarantuje designerski, niestandardowy efekt i nadaje niezwykle indywidualny charakter wnętrza.

Jednym z istotnych kryteriów wyboru desek podłogowych jest kolor. Trójwarstwowe deski Casapark dzięki bogatej gamie barw dębu rustykalnego i eleganckiego, ciemniejszego wędzonego dębu oferują nieskończone możliwości aranżacyjne – Bestsellerem w całej kolekcji są wzory w modnych odcieniach szarości  dębu: Farina, Sasso i Smoked Farinazdradza Wojciech Szyszkowski.

 

Na uwagę zasługuje także łatwość i szybkość montażu podłogi, dzięki niezwykle precyzyjnemu połączeniu pióro-wpust. Deski Casapark przyklejone do podłoża gwarantują dobre wyciszenie i tłumienie odgłosu kroków. firma Bauwerk słynie  na rynku Europejskim  z wyjątkowo  wysokiej jakości podłóg, które dzięki odpowiedniej warstwowej konstrukcji oraz niewielkiej grubości deski stanowią doskonałe rozwiązanie na systemy ogrzewania podłogowego. Każdego roku  montowanych jest ponad 2 milionów metrów kwadratowych parkietów Bauwerk na systemach ogrzewania podłogowego. Kolekcja Casapark również świetnie sprawdza się w przypadku tego typu rozwiązań. 

 

 

Bauwerk Parkett AG

 

Szwajcarski producent Bauwerk Parkett AG to światowy lider na rynku fabrycznie wykańczanych warstwowych parkietów. Bauwerk w doskonały sposób łączy ze sobą ponad 60-letnią tradycję i doświadczenie oraz najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne w produkcji podłóg drewnianych.

 

Lares Sp. J. E i M. Szyszkowscy

 

Firma Lares istnieje na rynku polskim od 1994 rok. Jest bezpośrednim importerem oraz dystrybutorem renomowanych europejskich producentów podłóg drewnianych takich jak: Bauwerk, KÄHRS, Timberwise, Junckers. Firma oferuje szereg kompleksowych rozwiązań z zakresu doradztwa, sprzedaży i montażu podłóg zarówno dla  klientów indywidualnych, jak i zamówień inwestycyjnych. 

tagi: