Home Dom Nowoczesne wnętrze w rustykalnym wydaniu według Classen

Nowoczesne wnętrze w rustykalnym wydaniu według Classen

Nowoczesne wnętrze w rustykalnym wydaniu według Classen

Odsłonięte stropowe belki, rzeźbione meble, drewniane podłogi i filary – to elementy charakterystyczne dla rustykalnych wnętrz. Czy dziś możliwa jest aranżacja domu czy mieszkania w taki sposób? Classen, renomowany producent podłóg, drzwi i drewnopochodnych elementów meblowych, podpowiada, jak urządzić nowoczesne wnętrze w rustykalnym stylu.

– Coraz większą wagę przywiązujemy do aranżacji wnętrz. Nie ustawiamy już przypadkowo mebli i dodatków, ale działamy zgodnie z dobrze przemyślaną koncepcją. Jesteśmy coraz bardziej świadomi stylów, w jakich możemy urządzać mieszkania. Największą popularnością cieszą się obecnie kierunki nowoczesny oraz skandynawski. Niektórzy decydują się jednak na zastosowanie niestandardowych rozwiązań w pomieszczeniach, łącząc elementy modernistyczne z akcentami rustykalnymi – mówi Anna Lipus, kierownik marketingu i reklamy Classen.

Styl rustykalny to przede wszystkim prostota i ciepło. Dominują w nim naturalne barwy, biel i pastele. W aranżacji najczęściej wykorzystuje się drewno, kamień, a także kute żelazo. Bardzo ważną rolę odgrywają tradycyjne dodatki: ceramiczne naczynia, haftowane obrusy, wiklinowe kosze, czy lampy naftowe.Podstawę każdego rustykalnego wnętrza stanowi jednak drewno. Nie znajdziemy w nich podłogi z kafli, czy wykładziny. Odpowiednim materiałem dla tego stylu są naturalne deski, choć równie dobrze sprawdzą się laminowane panele, imitujące prawdziwe drewno. Producenci oferują dziś różne rodzaje podłóg, które korespondują z rustykalną estetyką wnętrz.

Drewno występuje również niemal obowiązkowo na suficie – w postaci odsłoniętych belek. W pomieszczeniach stosowane są zwykle klasyczne, naturalne deski, produkowane z rodzimych gatunków drzew, albo stylizowane na postarzałe, o nierównomiernej strukturze, z widocznymi słojami, czy nawet sękami.

– Rustykalny styl wnętrza tylko pozornie pasuje jedynie do domu poza miastem. Ten sposób aranżacji sprawdzi się bowiem także w miejskim loft’cie, stanowiąc ciekawe uzupełnienie dla pomieszczeń urządzonych w nowoczesnym wydaniu. Ludyczne ozdoby, wielopokoleniowe meble, czy stolik kawowy w postaci drewnianej skrzyni mogą sprawić, że wnętrze naszego mieszkania nie tylko stanie się bardziej przytulne, ale zyska „duszę” – dodaje Anna Lipus.

W ofercie firmy Classen znajdują się kolekcje paneli podłogowych, które podkreślają klimat mieszkań aranżowanych w stylu rustykalnym, np. Dynamic II i History marki Extravagant, Premium 4V, czy Play 4V Silent.