Nowość MK Systemy Kominowe: Flex x2 do kominków i kotłów opalanych drewnem


Firma MK wraz z grupą Isotip-Joncoux i jedną z jej firm- belgijskim Eurotripem, liderem w produkcji nowoczesnych elastycznych systemów Flex, wprowadza na polski rynek Flex podwójny – wkład kominowy przeznaczony do kominków i kotłów opalanych drewnem.

 

Rodzina produktów Flex zrewolucjonizowała dotychczasowe podejście do kominów. Firma MK posiada w ofercie system jednościenny, stosowany jako wkładka kominowa do spalin z kotłów atmosferycznych lub wentylacji, elastyczny system kominowy do kotłów kondensacyjnych i turbo z klasą ciśnieniową P1, a teraz także do kominków i kotłów opalanych drewnem.

kominek + flex + MKS-001

Następca dobrze znanego instalatorom i inwestorom FLEX x2 – wykonany został w technologii, która pozwoliła na uzyskanie gładszej powierzchni wewnątrz rury. Posiada odporność korozyjną V2, dzięki której może być stosowany właśnie do kominków i kotłów opalanych drewnem. Flex podwójny wyróżnia się niezwykłą elastycznością, co umożliwia jego montaż w szachtach mających nieregularne kształty lub uskoki. To idealny system dla tych, którzy zabudowując przyłącze do kominka szukają pewnego, niedrogiego i łatwego w instalacji rozwiązania. – Doświadczenie oraz najnowocześniejsza technologia pozwoliły na redukcję kosztów i obniżenie ceny dotychczasowego Flexa podwójnego nawet o 37 proc. za metr bieżący, utrzymując dotychczasową wysoką jakośćmówi Anna Rotkis-Dziadul, Dyrektor Biura Sprzedaży i Marketingu firmy MK Systemy Kominowe.

Wraz z wprowadzeniem do ofert nowego systemu Flex x2 firma MK przygotowała gotowe pakiety przyłączeniowe w bardzo atrakcyjnych cenach, posiadające rurę flex o optymalnej i sprawdzonej na wielu rynkach długości. Dostępne są dwa pakiety:

PR Pakiet kominkowy startowy KS – Flex dł. 1.2 m i złączka startowa FS, z systemem otworów i przewietrzeń, zaprojektowana w taki sposób, aby ewentualne skropliny nie wydostawały się na zewnątrz kominka.

PR Pakiet kominkowy startowy KC – Flex dł. 1.2 m, złączka startowa FS oraz złączka do komina ceramicznego FSC, pozwalająca na połączenie rury elastycznej z kominem ceramicznym.

Niezwykle łatwe w montażu pakiety przyłączeniowe do kominków pakowane są w osobne kartony. System Flex x2 objęty jest pięcioletnią gwarancją producenta.