Home Dom Nowość! Najszybciej schnąca gipsowa masa wyrównawcza na świecie – UZIN NC 112 Turbo

Nowość! Najszybciej schnąca gipsowa masa wyrównawcza na świecie – UZIN NC 112 Turbo

Nowość! Najszybciej schnąca gipsowa masa wyrównawcza na świecie – UZIN NC 112 Turbo

Czas to pieniądz – to powiedzenie znane jest zwłaszcza inwestorom i wykonawcom z branży budowlanej. Kosztowne przestoje i konieczność wielokrotnego dojazdu na inwestycję to realne problemy współczesnych fachowców. W świecie, w którym najcenniejszą walutą staje się czas, na wagę złota są rozwiązania szybkie i precyzyjne.

Ten trend dobrze rozumieją technolodzy koncernu Uzin Utz AG, którzy odpowiadają za rozwój produktów marki. Intensywne prace zaowocowały stworzeniem pierwszej na rynku masy gipsowej, która wygrywa z większością masa cementowych w konkurencji czasu schnięcia.

W tym roku w ofercie naszej firmy pojawiła się nowa generacja wylewek samopoziomujących, które wykorzystują innowacyjną technologię LevelPlus Effect S. Jej czołową reprezentantką jest właśnie masa UZIN NC 112 Turbo – mówi Magdalena Remiszewska, Product Manager marki UZIN. – Generację S wyróżniają udoskonalone reakcje wiązania, co przekłada się na maksymalne skrócenie czasu schnięcia mas. Zwiększyła się także stabilność produktów na wpływ czynników atmosferycznych.

Właściwości i zastosowanie

UZIN NC 112 Turbo jest uniwersalną masą wyrównującą, którą można stosować przed montażem wszystkich typów podłóg. Z uwagi na wytrzymałą i wyjątkowo gładką powierzchnię, którą tworzy, sprawdzi się zarówno pod wykładziny dywanowe i elastyczne, jak i luksusowe podłogi winylowe (LVT). W przypadku tych ostatnich, równe podłoże jest szczególnie istotne – posadzki LVT mają najczęściej 2-3 mm grubości, więc wszystkie nierówności szybko stają się na nich widoczne.

UZIN NC 112 Turbo można stosować także pod wszystkie rodzaje podłóg drewnianych, ceramikę oraz kamień naturalny.

Stabilność masy sprawia, że jest bardzo bezpieczna i wygodna w stosowaniu. Niemal całkowity brak naprężeń wewnętrznych umożliwia jej stosowanie także na tzw. podłoża krytyczne (np. jastrychy mieszane czy asfaltowe). Jej zastosowanie jest ograniczone zakresem grubości warstwy do 10 mm.



Zalety

Podstawową zaletą tej masy jest szybkość schnięcia. W porównaniu ze zwykłymi masami anhydrytowymi UZIN NC 112 Turbo wysycha 4-krotnie szybciej i to niezależnie od warunków atmosferycznych panujących w pomieszczeniu. Już po 1-2 godzinach można wchodzić na powierzchnię, a po ok. 6 godzinach montować wykładziny. Układanie podłogi drewnianej lub korkowej można rozpocząć już po 12 godzinach od wylania masy! Warto wspomnieć, że te właściwości czynią ten produkt konkurencyjnym wobec zwykłych rozwiązań cementowych, z którymi dotychczas masy gipsowe zawsze przegrywały, jeśli chodzi o czas schnięcia.

Drugą przewagą jest powierzchnia, którą uzyskuje się po wylaniu masy – bardzo wytrzymała i ekstremalnie wręcz gładka, co w wielu przypadkach eliminuje konieczność szlifowania. To dodatkowo pozwala zaoszczędzić czas wykonawcy, a inwestorowi pieniądze.

Wytrzymałość powierzchni pozwala na stosowanie masy nie tylko w pomieszczeniach mieszkalnych, ale również w obiektach handlowych, użyteczności publicznej, a nawet przemysłowych – narażonych na naprawdę duże obciążenia. Wszystko dzięki zastosowaniu ulepszonej mieszanki środków wiążących i innowacyjnej kombinacji dodatków uszlachetniających, która zapewnia wysoką twardość nawierzchni oraz odporność na zginanie.

Trzecim elementem wyróżniającym ten produkt jest ekologia. Masa UZIN NC 112 Turbo charakteryzuje się niską zawartością chromianów (certyfikat GISCODE ZP 1) oraz bardzo niską emisyjnością (EMICODE EC 1 R PLUS).

Informacje techniczne:

  • Czas obróbki: 15-20
  • Możliwość wchodzenia: po 1-2 godzinach
  • Gotowość do montażu podłóg: po ok. 6h (wykładziny), po ok. 12h (podłogi drewniane)
  • Zastosowanie: uniwersalne – pod wszystkie typy podłóg, wewnątrz pomieszczeń mieszkalnych, komercyjnych, użyteczności publicznej, przemysłowych
  • Grubość warstwy: do 10 mm
  • Niska zawartość chromianów
  • Bardzo niska emisyjność