Home Dom Orzech – najmodniejszy w Mediolanie

Orzech – najmodniejszy w Mediolanie

Orzech – najmodniejszy w Mediolanie

Na tegorocznych targach w Mediolanie orzech okazał się prawdziwym przebojem, a jego powszechne stosowanie jest jednym z głównych trendów w 2015 roku. Interprint znakomicie wpisuje się w tę aktualną tendencję ze swoją ofertą.

Tegoroczne targi ISaloni w Mediolanie nie zawiodły licznych odwiedzających z całego świata. Propozycje firm i pomysły projektantów na design mebli i koncepcje wyposażenia wnętrz były jak zawsze różnorodne i często zaskakujące. Zaprezentowano bogactwo form i wzorów, liczne urozmaicenia, kontrasty i iluzje przestrzenne oraz wysublimowane połączenia, nowe faktury i materiały.

Istotnym trendem widocznym na stoiskach targowych było wykorzystanie przez wielu producentów drewna orzechowego oraz dekorów inspirowanych drewnem orzecha. Klasyczne, pełne wyrazu, szlachetne drewno orzechowe królowało we wszystkich obszarach projektowania mebli i aranżacji wnętrz – w tym sezonie nie sposób więc go pominąć.

Orzechowe propozycjeInspirowane drewnem orzecha dekory, zaprojektowane przez Piotra Kuchcińskiego w ramach zrealizowanego wspólnie z firmą Pfleiderer projektu „Materials we love. Concept by Zięta & Kuchciński”, doskonale wpisują się w orzechowy trend. Real Walnut to dekor niezwykle wiernie odwzorowujący naturalny rysunek drewna. Jest spokojny, harmonijny, elegancki. Jego chłodna tonacja kolorystyczna nadaje mu nowoczesny charakter. Real Walnut Brown to jego ciemniejsza, bardziej nasycona wersja. Piotr Kuchciński kierując się swoim wieloletnim, bogatym doświadczeniem projektanta i architekta stworzył wzór ponadczasowy, sprawdzający się w projektach różnych mebli i wnętrz.

W katalogu Interprint znajdziemy też inne propozycje orzechowych dekorów. Do najciekawszych można zaliczyć dekor Coleman. Nieco bardziej dynamiczny niż dwa wcześniej wymienione, zwraca uwagę przeciętymi kwiatami i innym układem słoi.

Designerskie połączenia

Orzech jest bardzo uniwersalnym i wszechstronnym gatunkiem drewna. Może być łączony z wieloma materiałami, o różnych odcieniach i fakturach. Doskonale komponuje się z grafitem i szarością, świetnie wygląda też w towarzystwie betonu. Inni sprawdzeni towarzysze orzecha to kość słoniowa, beż i marmur. Ciekawym rozwiązaniem, np. w przypadku projektowania kuchni może być połączenie marmurowego lub zdobionego inspirowanym marmurowym dekorem blatu z orzechowymi frontami mebli. Do łask wróciły także komody i kredensy z kamiennymi blatami. Orzech często pojawia się też w znowu modnych intarsjach.

W najnowszy trend wpisują się ponadto meble, w których drewno orzechowe jest połączone z jaskrawym kolorem, np. żółtym lub czerwonym. Niegdyś kolory te wysuwały się na pierwszy plan, teraz natomiast często są schowane wewnątrz szuflad, barków, garderób, spełniając rolę „podszewki” mebla. Kolor wewnątrz pełni w tym przypadku funkcję dekoracyjną i ekspozycyjną. Orzech wykorzystywany jest szeroko również przy projektowaniu mebli tapicerowanych, które mają drewniane nogi, podłokietniki i stelaże.