Podłogi Bauwerk Parkett po raz drugi w konkursie DOBRY WZÓR


Tym razem Instytut Wzornictwa Przemysłowego docenił dwa wzory z kolekcji Villapark – charakteryzujące się ciekawym designem, wysoką funkcjonalnością i bezpieczeństwem. Podłogi marki Bauwerk Parkett konkurować będą z pozostałymi, wyróżnionymi produktami w kategorii DOM.

W tegorocznej, 21. edycji konkursu na najlepiej zaprojektowane produkty i usługi Dobry Produkt 2014 pozytywną opinię ekspertów Instytutu Wzornictwa Przemysłowego otrzymało ponad 1200 produktów i usług w 7 kategoriach: DOM, PRACA, STREFA PUBLICZNA, USŁUGI, NOWE TECHNOLOGIE, GRAFIKA UŻYTKOWA I OPAKOWANIA, NOWE MATERIAŁY PRODUKCYJNE. Dobry Wzór to najstarsza na polskim rynku marka, znana i ceniona przez projektantów, przedsiębiorców i konsumentów. Konkurs jest jedynym, niezależnym audytem wzorniczym, nad którym patronat honorowy sprawuje Ministerstwo Gospodarki. Do dzisiaj tytułem laureata nagrody Dobry Wzór wyróżniono473 produkty i 4 usługi. Od 1995 roku swoją nagrodę – Wzór Roku, przyznaje Minister Gospodarki. Tym tytułem wyróżniono dotychczas 21 produktów.

– Specjaliści z dziedziny wzornictwa po raz kolejny docenili markę Bauwerk Parkett za jej ciekawy design i wysoką funkcjonalność. Poprzednia wyróżniona kolekcja Vintage Edition trafiła do finału tego prestiżowego konkursu wraz z takimi markami jak BMW czy Samsung – mówi Wojciech Szyszkowski, z firmy Lares, importera i dystrybutora podłóg marki Bauwerk w Polsce. – Kolekcja dwuwarstwowych podłóg Villapark została doceniona za jej niewątpliwe walory estetyczne oraz doskonałe parametry techniczne, dzięki którym możliwy jest montaż desek na ogrzewanie podłogowe.

Zastosowana przez Bauwerk Parkett technologia gwarantuje minimalny opór cieplny podłogi, wynoszący około 0,049 m2 K/W, a zatem i maksymalną efektywność ogrzewania podłogowego, wysoką stabilność desek, a przy tym rewelacyjny wygląd.

Wszystkie modele z tej kolekcji mają większe niż standardowe dla podłóg dwuwarstwowych wymiary – długość 2100, szerokość 190 i grubość 9,5 milimetra. Podłogi z kolekcji Villapark dostępne są w różnych wariantach wykończenia struktury – deski mogą być szczotkowane, ryflowane lub piłowane. Każda z tych opcji ma swoje zalety, a tak szeroki wybór trafia w różne gusta koneserów drewna. 

W skład kolekcji Villapark  wchodzą podłogi dębowe, orzechowe i jesionowe w bardzo wielu wybarwieniach, od bielonych, poprzez naturalne, opalane, termowane, na intensywnych i ciemnych kończąc.

W konkursie Dobry Wzór 2014 wezmą udział dwa wzory z kolekcji: Jesion Thermo Acqua 14 oraz Jesion Thermo Onda 14, ryflowany.

 

Wyniki poznamy 23 października podczas uroczystej gali.

Podłogi z kolekcji Villapark są dostępne w salonach podłogowych Lares.