Home Dom Salon w ogrodzie

Salon w ogrodzie

Salon w ogrodzie

Pawilon ogrodowy Valencia

Lato zachęca do spędzania czasu na dworze, dlatego dobrym pomysłem do powiększenia naszej przestrzeni domowej jest stworzenie salonu na świeżym powietrzu. Producenci mebli outdoorowych dali nam w tym sezonie prawdziwe pole do popisu. Na co powinniśmy postawić urządzając pokój w ogrodzie?

Najważniejsze jest to, aby takie miejsce było jak najlepiej przystosowane do naszych potrzeb i wymagań. Zanim wyruszymy do sklepów z asortymentem ogrodowym zastanówmy się, jak powinien wyglądać nasz wymarzony kącik na świeżym powietrzu.

Wykorzystać taras

Jeśli dysponujemy obszernym, przydomowym tarasem to mamy do dyspozycji szereg możliwości.

Osoby, które lubią grillować, powinny postawić na miejsce przystosowane do jedzenia, czyli wyższy stół i siedziska z przestrzenią na zgrabne palenisko. Ze względów bezpieczeństwa takie miejsce powinno być dobrze oświetlone. Ci,  którzy nastawiają się na relaks w ogrodzie, mogą wybrać niskie i miękkie pufy, fotele czy kanapę i niski stolik kawowy oraz np. biokominek, aby móc poczuć się komfortowo nawet podczas nieco zimniejszych letnich wieczorów – mówi architekt Dominika Sawa.

Projektantka ma też ciekawe rozwiązanie dla osób, które chciałyby postawić na oryginalność: – Ciekawym pomysłem są instalacje wodne, np. wodospad na ścianie zgodny z zasadami feng-shui. Woda działa na ludzi bardzo wyciszająco. Do tego lekkie światło omywające lub punktowe, dzięki któremu uzyskamy półmrok tworzący wyjątkową atmosferę.

W przypadku kiedy nasz taras nie jest zadaszony powinniśmy pomyśleć o zakupie markizy, chroniącej od deszczu i intensywnego słońca oraz o moskitierze zabezpieczającej przed owadami.Pawilon ogrodowy jak salon

Interesującą alternatywą dla tych, którzy nie posiadają tarasu, są altany i pawilony ogrodowe. Dzięki takim elementom małej ogrodowej architektury możemy stworzyć urokliwe i komfortowe miejsce do relaksu oraz spotkań w gronie najbliższych.

Pawilony ogrodowe to  salon na świeżym powietrzu. W połączeniu z moskitierą oraz ścianami bocznymi chronią nas przed komarami, wiatrem czy opadami. Zapewniają nam również ustronne miejsce i są niezastąpionym elementem małych i większych imprez – tłumaczy Katarzyna Wichniarek, właścicielka salonów z meblami Emma oraz House&more w Poznaniu.

Meble do pawilonu powinny być wygodne, współgrające z otoczeniem – najlepiej w naturalnych odcieniach oraz łatwe w czyszczeniu.

Aby stworzyć miejsce o niepowtarzalnym klimacie powinniśmy postawić na przemyślane dodatki.

Absolutną nowością są lampy solarne, które zapewnią nam światło w ogrodzie bez elektryczności. A to dzięki innowacyjnemu, zintegrowanemu systemowi EMU (Energy Management Unit), który ładuje promieniami słonecznymi baterię oraz ma wbudowany czujnik zmierzchowy, który włącza o zmroku 24 ciepłe, białe LED-owe żarówki. Lampy te cechuje nowoczesny design, wysoka jakość wykonania oraz odporność na działanie czynników atmosferycznych. Mogą bez problemu przez 365 dni w roku pozostać na zewnątrz – informuje Katarzyna Wichniarek.

Delikatne oświetlenie, komfortowe meble oraz stylowe dodatki w postaci poduszek, koców czy pledów to elementy, dzięki którym nasz salon na świeżym powietrzu stanie się ekskluzywnym miejscem z wyjątkową atmosferą.