SPOTKANIA NA TARASIE


Latem życie domowo-rodzinne przenosi się na taras. Przyjemne, ciepłe dni i wieczory powodują, że naturalnie przenosimy swoją aktywność właśnie tam. Każdy posiłek, każda przerwa podczas dnia pracy spędzona na świeżym powietrzu sprawia, że nasza codzienność staje się przyjemniejsza i piękniejsza.

 

Własny dom jednorodzinny prawie jednoznacznie kojarzy się z zaletą posiadania w nim tarasu. Zwykle jest to miejsce z widokiem na ogród, przygotowanie do odpoczynku, wzbogacone o wygodne meble ogrodowe. Jeśli tylko lubią to domownicy – sprawdza się jako jadalnia i miejsce towarzyskich spotkań. Perfekcyjny wizerunek przydomowego azylu dopełniają dopasowane do stylu domu i ogrodu płyty tarasowe.

 

Rodzinny dom za miastem

Jak najlepiej opisać styl aranżacji wokół niewielkiego domu za miastem? Prostota, urok, ład. Tradycyjne meble ogrodowe z drewna czy rattanu ustawione na tarasie harmonijnie wpisują się w ten klimat. Duże kwadratowe płyty Rock o strukturze łupka i delikatnym słonecznym kolorze spinają soczystą zieleń ogrodu z spokojnym wizerunkiem domu. Określają przy tym i wyznaczają miejsce przeznaczone do relaksu.

 

– Dom zaprojektowany z myślą o domownikach dzieli się na strefy funkcjonalne. Miejsce pracy i odpoczynku nie pokrywają się ze sobą. Gdzie indziej też spożywamy posiłki. Tak samo jest z otoczeniem posesji. Jej podział na strefę wypoczynkową, rekreacyjną czy użytkową wprowadza ład w przestrzeń i naszą codzienność – mówi Grzegorz Nowacki z firmy Buszrem.

 

Relaks na tarasie

Jaki jest przepis na idealny taras? Przede wszystkim należy zachować stylistyczną jedność, prostotę i właściwą relację między estetyką, a funkcją użytkową tarasu. Nawierzchnie z dużych, jasnych płyt w jasnym kolorze są bardzo eleganckie i świadczą o wyrobionym guście właścicieli. Zaletą takiego doboru barw jest ocieplenie całej aranżacji i nadanie jej oczekiwanej przez domowników przytulności. Jasne promienie słońca, które rozpraszają się na gładkiej powierzchni płyt tarasowych rozświetlają przestrzeń. Ciemny kolor mebli ogrodowych pięknie komponuje się z nawierzchnią i otoczeniem. Właśnie w takim miejscu przyjemnie jest wypić wspólną poranną kawę, popołudniową herbatę z rodziną, czy wreszcie wieczorną lampkę wina z przyjaciółmi.

 

1 - Buszrem płyty dekoracyjne ROCK śrutowane _ 4B30

Dużą zaletą płyt tarasowych Rock (Buszrem) jest ich regularny kształt i stonowana kolorystyka.

2 - Buszrem płyty dekoracyjne ROCK śrutowane _nk_str_106

Czystość formy, stonowana barwa i gładka faktura, na zdjęciu śrutowane płyty tarasowe Rock firmy Buszrem

3 - Buszrem płyty dekoracyjne ROCK śrutowane _nk_str_108 4 - Buszrem płyty dekoracyjne ROCK DSCN4273

Proste kwadratowe lub prostokątne płyty, których powierzchnia odwzorowuje ziarnistą fakturę naturalnego kamienia nadają się do stosowania na tarasy, balkony oraz ogrodowe ścieżki. Powierzchnia płyt Rock (Buszrem) wykonana jest z ze szlachetnego włoskiego kruszywa.