Kampania wrześniowa Wavelo i UJ. Sześć groszy to już dwa kółka


Od 1 września, przez kolejne 4 miesiące wszyscy studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego będą mogli korzystać z dedykowanej im taryfy PAYG – Student. Żacy z najstarszej polskiej uczelni za minutę korzystania z roweru Wavelo zapłacą zaledwie 6 groszy.

Do UJ Collegium Medicum które współpracę z Wavelo rozpoczęło już w sierpniu, teraz dołącza cały Uniwersytet Jagielloński. W ramach zawartej umowy studenci będą mogli korzystać z obniżonej stawki w taryfie PAYG – Student, w której opłata naliczana jest za efektywny czas użytkowania roweru. Dzięki temu zamiast 16, za każdą minutę jazdy zapłacą zaledwie 6 groszy. Różnica współfinansowana jest przez władze uczelni.

Z dużą dumą informujemy o rozpoczęciu pilotażowej współpracy z najlepszą polską  uczelnią. Pierwszy uniwersytet w kraju stał się tym samym prekursorem rozwoju rowerowej inicjatywy w Krakowie wśród swoich studentów. Wavelo i Uniwersytet Jagielloński łączą siły już we wrześniu, z myślą o żakach którzy jeszcze przed rozpoczęciem roku akademickiego będą mogli załatwiać sprawy organizacyjne i jeździć na uczelnię podczas jesiennej sesji egzaminacyjnej – mówi Marcin Jeż, dyrektor ds. rozwoju w firmie BikeU, operator rowerów Wavelo.

Współpraca Uniwersytetu Jagiellońskiego z Wavelo to rezultat negocjacji, jakie prowadziliśmy z władzami rektorskimi i przedstawicielami spółki BikeU. Przyznam, że kiedy  w czerwcu przystępowaliśmy do rozmów, nie spodziewałem się, że już we wrześniu będziemy mogli zaoferować naszym koleżankom i kolegom możliwość korzystania z roweru miejskiego na tak preferencyjnych warunkach. Cieszy nas fakt, że władze Uniwersytetu przychyliły się do naszych postulatów i postanowiły wesprzeć tę nowatorską inicjatywę. Zadaniem uczelni powinno być bowiem nie tylko przekazywanie określonego zasobu wiedzy i umiejętności, ale także kształtowanie postaw społecznych, w tym promowanie aktywnego stylu życia. Myślę, że ułatwianie dostępu do roweru miejskiego, jako alternatywnego i proekologicznego środka transportu, idealnie wpisuje się w tę misję. Mam nadzieję, że pilotaż zakończy się sukcesem, a naszą ofertę docenią nie tylko studenci, ale również kandydaci na studia – mówi Jakub Bakonyi, Przewodniczący Samorządu Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Umowa Wavelo z UJ została nawiązana na próbę. Potrwa do końca grudnia lub do wyczerpania ustalonego limitu pierwszych dziesięciu tysięcy zarejestrowanych użytkowników w utworzonej dla nich taryfie PAYG – Student. Warunkiem skorzystania z oferty jest posiadanie aktywnej domeny w adresie mailowym Uniwersytetu Jagiellońskiego.