Rusza I edycja konkursu ŻYJ Z PASJĄ oraz VIII edycja konkursu ELEKTRYZUJĄCA PASJA


W połowie września firma ELEKTROTIM S.A., wraz z partnerami społecznymi, rozpocznie poszukiwania największych pasjonatów. Młodzi ludzie zostaną zaproszeni do udziału w dwóch konkursach, w których będą mieć za zadanie pokazać swoje pasje i przekonać jury konkursowe, że jest to wyjątkowe, prawdziwe i całkowicie pochłaniające ich hobby. Najlepsi wygrają roczne stypendia, ufundowane przez organizatorów oraz wartościowe nagrody.


Firma od siedmiu lat organizuje ogólnopolski konkurs Elektryzująca Pasja, skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. We wrześniu ruszy już ósma edycja konkursu, która potrwa do maja 2015 roku. Nowością będzie, po raz pierwszy   uruchomiony, konkurs dla studentów pod nazwą ŻYJ Z PASJĄ. Konkurs ruszy w październiku br. i potrwa również do maja 2015.


Jak mówi Andrzej Diakun, Prezes ELEKTROTIM S.A.: „Po siedmiu latach systematycznej pracy z młodzieżą szkolną doszliśmy do wniosku, że idea konkursu – poszukiwanie nieodkrytych talentów – jest na tyle istotna, iż warto znacznie zwiększyć jego zasięg. Dlatego też zdecydowaliśmy się w tym roku, oprócz uruchomienia kolejnej, ósmej edycji konkursu Elektryzująca Pasja, rozpoczęcie działań skierowanych do nieco starszej młodzieży – studentów uczelni wyższych. Zmagania konkursowe są dla nich bowiem szansą na pokazanie się od najlepszej strony, zaprezentowanie swoich pasji i poznanie potencjalnych pracodawców”.


I dodaje: „Warto inwestować w młode talenty. Jako  ELEKTROTIM, wraz z partnerami – firmami zrzeszonymi w Polskim Stowarzyszeniu Elektroinstalacyjnym (PSE) – chcemy pomagać tym, którzy dopiero rozpoczną swoją drogę zawodową. Młodzi ludzie potrzebują wsparcia, porady i impulsu do działania. Zapraszam do wspólnego działania wszystkich tych, którzy mają podobne cele i chcieliby współuczestniczyć  w działaniach  na rzecz młodych. Korzyści są obopólne – młodzież zyskuje potężną dawkę wiedzy, doświadczenie, cenny wpis w CV, jak również wartościowe nagrody, z kolei organizatorzy konkursu mają szasnę na bezpośredni kontakt z najlepszymi z najlepszych oraz zaprezentowanie wizerunku pracodawcy odpowiedzialnego społecznie i stawiającego na ludzi z inwencją twórczą”.
Zadanie konkursowe w przypadku „Elektryzującej Pasji” polega na przygotowaniu prezentacji lub filmiku obrazującego wielką pasję autora pracy. Spośród zgłoszonych prac, specjalnie w tym celu powołane jury konkursowego wybierze 15 finalistów, którzy rywalizować będą o nagrody główne i wyróżnienia, w postaci wysokiej klasy sprzętu elektronicznego m.in. komputera, tabletu, ipoda’a.


Do  nowego, dedykowanego studentom konkursu  „Żyj z pasją” organizatorzy zapraszają studentów wydziałów technicznych: elektrycznych elektronicznych i informatycznych. Studenci będą mieli za zadanie przedstawienie swoich pasji,powiązanych z techniką i dających się skomercjalizować. Pasje powinny być zaprezentowane w jednej z trzech form: prezentacji w Power Point, krótkiego filmu lub innej, zaproponowanej przez studenta, ale nie dłuższej niż 10 minut.


Dla zwycięzców konkursu „Żyj z pasją” ufundowane zostaną 4  roczne stypendia, 50.400 zł łącznie!

,