Home Edukacja Szkoła Produkcji Wnętrza i Designu korzysta z wiedzy i doświadczenia przedstawicieli firmy UZIN

Szkoła Produkcji Wnętrza i Designu korzysta z wiedzy i doświadczenia przedstawicieli firmy UZIN

Szkoła Produkcji Wnętrza i Designu korzysta z wiedzy i doświadczenia przedstawicieli firmy UZIN

Projektowanie wnętrz wymaga od architektów wiedzy z różnych dziedzin. Kreatywne spojrzenie na rzeczywistość musi iść w parze z gruntowną wiedzą techniczną, produktową i technologiczną. Zdają sobie z tego sprawę założyciele Szkoły Produkcji Wnętrza i Designu, którzy nawiązali współpracę z ekspertami z firmy UZIN. Studenci, dzięki zajęciom prowadzonym przez doświadczonych praktyków, zgłębiają przydatną wiedzę techniczną, której próżno szukać w książkach.

 

Dotychczas w Polsce brakowało szkół kładących nacisk na techniczną i praktyczną stronę tworzenia przestrzeni. Szkoła Produkcji Wnętrza i Designu powstała specjalnie z myślą o osobach już ukształtowanych zawodowo, pragnących jednak pogłębiać wiedzę i zdobywać nowe umiejętności, także te z zakresu współpracy z wykonawcami. – Aranżacja wnętrz to pełen pasji proces twórczy, zabawa detalem, ale zarazem olbrzymia odpowiedzialność za funkcjonalny aspekt projektu – mówi Dominika J. Rostocka, założyciel i mentor SPWiD.

Dominika J. Rostocka-001Program szkoły obejmuje projektowanie i montaż mebli oraz kuchni, projektowanie i zagadnienia techniczne łazienek, podłóg, oświetlenia, nagłośnienia i Audio-Video. Uczestnicy zajęć będą także zgłębiać zagadnienia techniczne w projektowaniu i przebudowywaniu tradycyjnych i inteligentnych instalacji elektrycznych oraz wodno-kanalizacyjnych. Dowiedzą się również wszystkiego o montażu drzwi, tapet, okładzin ściennych i elementów dekoracyjnych. Każdy z nich będzie miał okazję wziąć udział w warsztatach projektowych na placu budowy oraz aktualnie aranżowanych wnętrzach i w warsztatach materiałowych, pokazujących budowę, a także montaż poszczególnych elementów wyposażenia wnętrz. Gdy dołożymy do tego szereg inspirujących prezentacji na temat nowych trendów w designie oraz udział w specjalnych projektach pod egidą fundacji Art & Mind, otrzymamy praktyczną naukę projektowania w zgodzie z aktualnymi normami i przepisami budowlanymi.

 

Specjalistyczne wykłady prowadzą  wyłącznie praktycy – wykonawcy i doradcy techniczni, od lat związani z branżą. Wśród nich nie mogło zabraknąć Janusza Dziewanowskiego, jednego z największych autorytetów dziedziny podłóg w Polsce, rzeczoznawcy parkieciarskiego. Ekspert przybliży informacje na temat projektowania i zagadnień technicznych podłóg. –Jestem związany z branżą posadzkarską od 1998 roku, a od ponad 10 lat prowadzę szkolenia. Podczas mojej pracy wielokrotnie spotykam się z wadami instalacyjnymi oraz problemami produkcyjnymi posadzek drewnianych. Zdobyte w firmie UZIN doświadczenie oraz tytuł mistrza posadzkarskiego daje mi kwalifikacje niezbędne do oceny przydatności podłoża do różnego rodzaju posadzek, czy ustalenia przyczyn ich ewentualnego uszkodzenia – mówi  Janusz Dziewanowski, kierownik sprzedaży w firmie UZIN. – Moim zadaniem jest przekazanie architektom niezbędnej w ich codziennej pracy wiedzy technicznej na temat projektowania podłóg. Będę starał się uświadomić, jak ważne jest zachowanie odpowiednich parametrów technicznych podłoża i poznanie właściwości posadzek – dodaje. Adepci architektury będą mieli  możliwość poznania materiałów budowlanych, które stanowią podstawę każdej inwestycji. Nie ma przecież budynku bez podłogi. Należy ją jedynie odpowiednio zaprojektować i wykonać – używając dedykowanych do tego celu produktów. Ciekawym elementem kursu będzie możliwość poznania możliwości plastycznych designerskich żywic Arturo Flooring. Powstałe obrazy będą elementem wystawy, która powstanie na zakończenie semestru.

Janusz Dziewanowski-002

Już dziś można zarezerwować uczestnictwo w semestrze zimowym, który rozpoczyna się 17 stycznia 2015 roku. By w nim uczestniczyć, należy przesłać portfolio na adres biuro@spwid.pl, przejść pozytywnie jego ocenę i wnieść opłatę.