Europejskie oblicze stolicy Wielkopolski. Wystawa Urzędu Miasta Poznania w centrum Factory Poznań


Blisko 250 zrealizowanych projektów, ponad dwa i pół miliarda złotych dotacji oraz miliony pomysłów na nowe inwestycje – oto krótkie podsumowanie 10 lat Polski w Unii Europejskiej z poznańskiej perspektywy. By móc na własne oczy zobaczyć zmiany, jakie dokonały się w trakcie tej dekady w Wielkopolsce, Urząd Miasta Poznania przygotował specjalną wystawę, która od 11 do 24 lipca br. zagości w centrum outletowym Factory Poznań. 

Dzięki efektywnemu wykorzystaniu środków finansowych pochodzących z Unii Europejskiej, na mapie Poznania pojawiło się wiele innowacyjnych inwestycji, które przyczyniły się do rozwoju całego regionu, służąc na co dzień jego mieszkańcom. Wśród nich znalazły się zarówno projekty kulturalne, turystyczne, infrastrukturalne, jak też z zakresu zdrowia i rekreacji oraz edukacji i pracy.

– Jednym z obiektów, które powstały przy udziale unijnego dofinansowania jest poznańska Słoniarnia, gdzie mieszka sympatyczny podopieczny naszego centrum – słoń Ninio. Dzięki dotacji, udało się stworzyć warunki, w których może on, wraz ze swoimi afrykańskimi przyjaciółmi, czuć się równie dobrze i swobodnie, jak w naturalnym środowisku. Cieszymy się, że – z europejskim wsparciem – Poznań mógł stać się jego domem – mówi Marta Kocik, Regional Marketing Manager w Centrach Factory.

W dniach od 11 do 24 lipca br., odwiedzający centrum Factory Poznań zyskają szansę zdobycia wiedzy na temat wielu inwestycji realizowanych ze środków unijnych, m.in. rozbudowy i modernizacji Portu Lotniczego Poznań-Ławica, budowy Słoniarni, czy wyposażenia Szpitala Miejskiego im. F. Raszei.

– Wystawę przygotowaną przez Urząd Miasta Poznania, nasi klienci będą mogli podziwiać przez dwa tygodnie lipca. Makiety prezentujące zrealizowane przy unijnym wsparciu projekty będą rozlokowane na terenie całego centrum. Wśród ekspozycji znajdą się również projekty inwestycji planowanych na przyszłość – dodaje Marta Kocik – Wszystkich mieszkańców Poznania, pasjonatów regionu i lokalnych patriotów, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z tą wyjątkową wystawą.

Wystawa pod hasłem „Poznań po europejsku, Europa po poznańsku” jest inicjatywą podsumowującą dziesięcioletnie gospodarowanie funduszami europejskimi w poznańskim wydaniu. Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie internetowej: http://www.poznan10lat.eu/