Home Edukacja „Najdroższa galeria świata”, czyli najcenniejsze dzieła sztuki w Krakowie

„Najdroższa galeria świata”, czyli najcenniejsze dzieła sztuki w Krakowie

„Najdroższa galeria świata”, czyli najcenniejsze dzieła sztuki w Krakowie

Po raz pierwszy w Krakowie centrum handlowe zamieniło się w prawdziwą galerię sztuki. Zbioru dzieł, które jednocześnie można oglądać w ramach wystawy „Najdroższa galeria świata” nie posiada żadne muzeum na świecie. Kolekcja, która objęła 20 obrazów o łącznej wartości ponad dwóch miliardów sześciuset milionów dolarów pojawiła się w Galerii Krakowskiej i potrwa do 22 września.

„Turkusowa Marylin” autorstwa Andy Warhola, „Rzeź niewiniątek” Petera Paula Rubensa, „Krzyk” Edvarda Muncha, „Madonna z Kądzielą” Leonarda da Vinci, „Portret Doktora Gacheta” i „Zbawiciel Świata” Vincenta Van Gogha to tylko część arcydzieł, jakie zagościły w pasażu Galerii Krakowskiej. W specjalnie zaaranżowanej strefie jest dwadzieścia obrazów, które swoją wartością wstrząsnęły światem aukcji. Dotychczas ukryte w sejfach, przechowywane w rezydencjach prywatnych kolekcjonerów, na jachtach szejków i w pałacach – zostały pokazane szerszej publiczności, i to w samym sercu Krakowa. Odwiedzający wystawę mogą przekonać się o różnorodności i wysokiej wartości sztuki minionych epok. Zbiór wiernych kopii – wykonanych przez wybitnych artystów tą samą techniką w skali 1:1– jest opatrzony dokładnym opisem zawierającym informacje o autorze, cenie, historii zakupu i nabywcach, ciekawostkach i losach każdego obrazu, a także wymiarach i technice wykonania pracy.



Obrazy prezentowane w Galerii Krakowskiej zabiorą zwiedzających w świat wielkiej sztuki i nadzwyczajnego kunsztu artystycznego, cenionego i podziwianego nieprzerwanie od lat. Wśród wybitnych nazwisk znajdują się również: Paul Cezanne, Pablo Picasso, Francis Bacon, Jackson Pollock, Willem de Kooning, Gustav Klimt, Jasper Johns, Pierre Auguste Renoir czy Mark Rothko.

Wystawę „Najdroższa galeria świata” można oglądać w Galerii Krakowskiej do 22 września w godzinach otwarcia, tj. od poniedziałku do soboty 9:00-22:00 oraz w niedzielę 10:00-21:00. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.