Domena .eu od lat cieszy się dużą popularnością za sprawą potencjału jej rejestracji, czyli przyszłych korzyści, które mogą stać się dla firmy impulsem znacząco przyśpieszającym rozwój przedsiębiorstwa.
Do kogo adresowana jest domena europejska? Łatwo się domyślić, że adres strony internetowej z rozszerzeniem .eu jest dedykowany przedsiębiorstwom posiadającym siedzibę na terenie Unii Europejskiej oraz osobom zamieszkujące jej obszar. Otwarta rejestracja domeny, o której mowa, rozpoczęła się w kwietniu 2006 r. i po upływie zaledwie kilku godzin osiągnęła wynik 100 tys. rejestracji.
Unia i kropka
W 2009 r. EURid – operator tejże domeny – umożliwił jej rejestrację ze znakami narodowym, czyli literami charakterystycznymi dla danego alfabetu. Aktualnie zarejestrowanych jest ponad 5,2 mln domen z rozszerzeniem .eu. Liczba zarejestrowanych domen europejskich rośnie z dnia na dzień, a co za tym idzie, stają się one coraz bardziej popularne. – Obecnie rozszerzenie .eu jest jednym z trzech najpopularniejszych w naszym kraju, zaraz po domenie .pl oraz .com.pl – mówi Michał Trziszka, CEO firmy Cal.pl.
Biznes bez granic
Wszystkie państwa Unii Europejskiej zamieszkuje ponad 500 milionów obywateli, z których każdy jest potencjalnym klientem lub partnerem Twojej firmy. Jeśli jednak Twoją grupę docelową stanowią jedynie polscy klienci, korzyści płynące z rejestracji domeny .eu mogą znacząco zwiększyć potencjał rozwoju przedsiębiorstwa. Dlatego właśnie nie warto ograniczać możliwości marketingowych firmowej strony internetowej do rejestracji adresu wyłącznie w domenie .pl. – Teraz w specjalnej ofercie Cal.pl każdy może zarejestrować domenę .eu za jedyne 8,90 zł netto – dodaje Michał Trziszka. Każda domena zarejestrowana lub przetransferowana do Cal.pl zawiera panel administracyjny, w którym można zmienić NameServery domeny w czasie rzeczywistym. Całość zawarta jest w panelu na stronie: www.centrumklienta.pl.
Obywatele Europy w sieci
Rejestracja adresu internetowego z rozszerzeniem .eu wiąże się z korzyściami dla firm, które zamierzają rozszerzyć zakres swojej działalności na pozostałe kraje Unii Europejskiej. Mogą m.in. przekonać się czy firmowa strona internetowa jest odpowiednia dla określonego rynku docelowego oraz jakim cieszy się zainteresowaniem za granicą. Przedsiębiorcy zwykle przekonują się, że do nawiązania nowych kontaktów biznesowych dzieli ich niewiele. Zakładając działalność gospodarczą, warto przygotować się na nawiązanie nowych, zagranicznych znajomości. Niezwykle ważna jest zatem nazwa przedsiębiorstwa, najlepiej zaczerpnięta z języka angielskiego. Należy pomyśleć również o przetłumaczeniu treści ze strony www na tenże język obcy.