„BezpieczneWakacje.pl” razem z SerwerSMS.pl


 Platforma SerwerSMS.pl po raz kolejny wesprze komunikację SMS-ową podczas ogólnopolskiej akcji „Bezpieczne Wakacje”, której celem jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa wśród dzieci, młodzież i dorosłych w okresie wakacyjnym. Kampania prowadzona jest przy współpracy z gminami, placówkami oświatowymi, ośrodkami kultury, sportu i rekreacji. SMS-y będą jednym z elementów do komunikacji z potencjalnymi adresatami kampanii.

„Z przyjemnością po raz kolejny przekażemy system do komunikacji SMS organizatorom akcji ”Bezpieczne Wakacje”. Napawa nas dumą fakt, że w ten sposób przyczyniamy się do zwiększenia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Krótkie wiadomości tekstowe już nie raz, nie dwa okazały się ratować ludzkie życie. Nie przez przypadek są szeroko wykorzystywane do np. do systemów ostrzegających przed klęskami żywiołowymi czy do systemów alarmowych i prewencyjnych. SMS-y są najprostszym i najszybszym oraz najchętniej wykorzystywanych przez Polaków sposobem komunikacji jak wynika z przeprowadzonego przez nas badania „Komunikacja SMS w Polsce”. Zadeklarowało tak blisko 96 proc. ankietowanych” – komentuje Artur Sadowski, CEO platformy SerwerSMS.pl

Fundacja „Bezpieczne Wakacje” koncentruje się na prowadzeniu aktywnych działań na rzecz bezpiecznych form spędzania wolnego czasu. Kampanie informacyjne polegają
w szczególności na wzmacnianiu pozytywnych i odpowiedzialnych nawyków. Natomiast, dzięki działaniom prewencyjnym można także przygotować młodzież do sytuacji kryzysowych, wytłumaczyć jak funkcjonują służby ratunkowe oraz gdzie należy szukać pomocy. Jak wiadomo działania profilaktyczne mogą przynieść pożądany skutek jeżeli są przeprowadzone systematycznie i skrupulatnie.

„Dzięki wiadomościom SMS przekaz akcji może dotrzeć do większego grona potencjalnych odbiorców naszych działań” – podsumowuje Maciej Możejewski, z Fundacji „Bezpieczne Wakacje”

Jakie są korzyści udziału w akcji?

  • Promowanie zasad bezpieczeństwa wśród dzieci, młodzież, a także dorosłych
  • Dostęp do specjalnie opracowanych materiałów edukacyjnych
  • Budowanie świadomości zagrożeń jakie niesie ze sobą nieodpowiedzialne spędzanie czasu podczas wakacji