Denim story


Niewiele tkanin może pochwalić się tak bogatą i pasjonującą historią jak dżins. Mało która ma tak wiele odniesień do kultury masowej, literatury, muzyki i filmu. Wytrzymały i szlachetnie starzejący się denim znakomicie wpisuje się też w aktualne trendy w stylu życia preferujące ekologię, styl used look i recykling. To wszystko sprawia, ze nawiązujący swoim wzornictwem do dżinsu dywan Florencja firmy Agnella to wzorniczy strzał w dziesiątkę.

 

Modowe magazyny są jednomyślne – przebojem tego sezonu jest dżins w każdym wcieleniu. Jasny, ciemny, wytarty czy dziurawy – każdy może znaleźć swój ulubiony rodzaj, odcień i styl. Ale dżins króluje nie tylko w naszych szafach – charakterystyczna bawełniana tkanina opanowała także świat wnętrz. Tapiceruje się nim sofy, pufy, krzesła, szyje z niego poduszki, klosze lamp, zasłony i inne wnętrzarskie akcesoria. Projektanci doceniają zarówno wytrzymałość dżinsu, jak i jego charakterystyczne starzenie: odbarwienia, przetarcia dziury, a potem cery i łaty. Ich zdaniem to nie tylko podkreśla indywidualność dżinsowych strojów, ale także nadaje im wyjątkowy, osobisty charakter. Zachęcają do tego by celebrować proces starzenia się dżinsu i własnoręcznie go naprawiać, a gdy już faktycznie nie nadaje się do noszenia poddawać go twórczemu recyklingowi i np. przetwarzać go na tkane chodniki.

 

To wszystko sprawia, że nawiązujący do dżinsu swoją kolorystyką i wzorem dywan FLORENCJA firmy Agnella to niezwykle atrakcyjna propozycja. Starannie dobrana kolorystyka z typowo „dżinsowymi” jaśniejszymi „przetarciami” to świeża, niebanalna propozycja, bo kolor niebieski przez wiele lat nie pojawiał się we wnętrzach. Jaśniejsze „przetarcia” nadają też indywidualny rys, nawiązujący do aktualnych tendencji by przestrzeń mieszkalną uczynić jak najbardziej spersonalizowaną i osobistą.

Taki dywan wprowadzi więc do naszego pokoju element zaskoczenia i aktualnego stylu. Można go zastosować zarówno we wnętrzu młodzieżowym, z dużą ilością żywych kolorów, jak i tam gdzie barwy dookoła są bardziej stonowane i naturalne. Pięknie będzie się prezentował zarówno na betonowej, szlifowanej posadzce w stylu industrialnym, jak i na rustykalnych dębowych deskach.

 

Do modnej kolorystyki dochodzi równie modny wzór, będący wariacją na temat filigranowej, orientalnej arabeski. Subtelny motyw pojawia się i ginie na zmieniającym kolor tle – to nadaje FLORENCJI efekt szlachetnego used look. Połączenie współczesnego odwołania do dżinsu i historyzującego ornamentu tworzy ciekawy, intrygujący efekt i sprawia, że dywan firmy Agnella jest niebanalny i można go zastosować w bardzo różnorodnych wnętrzach.

 

 

Kontakt:

Karolina Gajewska

Profundo PR

tel. (22) 692 16 08

e-mail: k.gajewska@profundo.pl 

 

 

Fabryka Dywanów AGNELLA S.A.
ul. Gen. Władysława Andersa 42
15-113 Białystok

tel. +48 85 67 52 551
www.agnella.pl

Bezpłatna infolinia konsumencka: 800 12 70 74 (poniedziałek – piątek: 10:00 – 16:00) Agnella_2014_12-09MCM