Home Inne Ponad 44 tysiące kilometrów dla Fundacji ISKIERKA

Ponad 44 tysiące kilometrów dla Fundacji ISKIERKA

Ponad 44 tysiące kilometrów dla Fundacji ISKIERKA

Ponad 44 tysiące kilometrów przemierzonych przez 370 uczestników rywalizacji na Endomondo, nocna, 30-kilometrowa sztafeta z Zabrza do Katowic i Bieg Mikołajkowy – kampania „Przepędź raka za piątaka” Fundacji ISKIERKA sposobem na aktywną walkę z chorobą nowotworową.

Celem sportowej kampanii „Przepędź raka za piątaka” jest zachęcenie śląskich miłośników biegania do udziału w DOZ Maraton Łódź 2015. Każdy, kto zgłosi chęć uczestnictwa w kwietniowym biegu, może przekazać darowiznę na rzecz jednego z czterech podmiotów partnerskich, w tym Fundacji ISKIERKA. Każda przelana złotówka zostanie podwojona przez Fundację Dbam o Zdrowie. Zebrana podczas wydarzenia suma będzie przeznaczona na zakup sprzętu medycznego.

– Trzy miesiące kampanii i niezliczone, wybiegane kilometry. W sumie w naszą akcję zaangażowało się już ponad 700 osób. Raka przeganiają z nami osoby, które włączyły się w akcję na profilu na Facebooku i użytkownicy Endomondo, którzy podjęli wyzwanie. Cieszymy się, że sportowa kampania spotkała się z tak pozytywnym odzewem i zachęciła biegaczy do włączenia się w pomoc naszym podopiecznym – mówi Jolanta Czernicka–Siwecka, prezes Fundacji ISKIERKA.

Projekt „Przepędź raka za piątaka” zainaugurowała uroczysta, blisko 30-kilometrowa sztafeta biegowa z udziałem rodziców i przyjaciół podopiecznych Fundacji ISKIERKA. Jej trasa wiodła przez trzy śląskie miasta, w których znajdują się oddziały onkologii dziecięcej – Zabrze, Chorzów oraz Katowice.

W ramach kampanii, 6 grudnia br., przedstawiciele Fundacji uczestniczyli w I Biegu Mikołajkowym w Parku Śląskim w Chorzowie. W trakcie zawodów prowadzona była zbiórka pieniędzy na realizację marzeń podopiecznych Fundacji.– Duże zainteresowanie każdą z imprez, jakie organizujemy lub w których uczestniczymy, napawa nas optymizmem. Mamy nadzieję, że na kwietniowy maraton w Łodzi wybierze się mocna „iskierkowa” ekipa – dodaje Jolanta Czernicka–Siwecka.

Inicjatywie „Przepędź raka za piątaka” towarzyszą treningi prowadzone przez grupę Night Runners Śląsk, pod przewodnictwem Benjamina Kucińskiego. Biegowe spotkania odbywają się w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca. Kolejne spotkanie już piątego stycznia.

W ramach kampanii utworzone zostało wyzwanie w aplikacji Endomondo, na którego uczestników czekają symboliczne nagrody. Dotychczas wzięło w nim udział 370 biegaczy, którzy łącznie pokonali dystans ponad 44 tysięcy kilometrów.

Wyzwanie można znaleźć pod adresem: https://www.endomondo.com/challenges/18605539

Więcej informacji o projekcie „Przepędź raka za piątaka” jest dostępnych na fanpage’u akcji:
https://www.facebook.com/PrzepedzRaka

O kampanii informuje na bieżąco blog Sport w Wielkim Mieście.