Tydzień Bliskości 2014 w Szczecinie – bezpłatne warsztaty w Szkole Rodzenia CEO


6-12 PAŹDZIERNIK 2014- TYDZIEŃ BLISKOŚCI i DNI OTWARTE W CEO!
Bezpłatne warsztaty, konsultacje z położną, doradcą laktacyjnym, doulą… to wszystko w ramach organizowanego już po raz drugi TYGODNIA BLISKOŚCI w Szkole Rodzenia „Nowe życie” w Centrum Edukacji Okołoporodowej (CEO), w ramach którego odbywają się DNI OTWARTE.

Bezpłatne warsztaty dla przyszłych i obecnych rodziców, zajęcia edukacyjne, wsparcie psychologiczne, emocjonalne, ćwiczenia dla kobiet w ciąży i po porodzie, a także Kręgi Opowieści Porodowych, Laktacyjnych i Rodzicielskich – tak wyglądają Dni Otwarte w Szkole Rodzenia Nowe Życie, w CEO przy ul. Więckowskiego 1/5 w Szczecinie organizowane w ramach TYGODNIA BLISKOŚCI. Zapraszamy również na bezpłatne spotkania z ekspertami, podczas których będzie można porozmawiać na temat problemów związanych z ciążą, porodem czy opieką nad noworodkiem, a także uzyskać wsparcie i poradę.

W programie między innymi:
– spotkania z doświadczoną położną,
– spotkania z doulą
– wykład nt. z radzenia sobie ze stresem macierzyństwa,
– pokazy chustonoszenia,
– warsztaty z masażu dziecięcego,
– zajęcia aktywne – ćwiczenia dla kobiet w ciąży i po porodzie
– warsztaty z udzielania pierwszej pomocy małemu dziecku prowadzone przez  ratownika medycznego
– Kręgi Opowieści Porodowych, Laktacyjnych i Rodzicielskich

Tradycyjnie już CEO wspierane przez Stowarzyszenie Doula w Polsce, także tym razem organizuje Krąg Opowieści Porodowych. „Ostatni Krąg Opowieści Porodowych cieszył się ogromnym zainteresowaniem i także w tym roku liczymy zarówno na obecność mam, ciężarnych, jak i położnych z regionu.” mówi Dorota Frydel, doula i edukatorka okołoporodowa, która organizuje tegoroczny Tydzień Bliskości w CEO, – „Po raz kolejny postaramy się obalić mity związane z porodem, wesprzeć dobrymi opowieściami Panie, które dopiero spodziewają się dziecka, oraz ułatwić im zmniejszenie strachu przed porodem”. Nowością są: Krąg Opowieści Laktacyjnych i Krąg Opowieści Rodzicielskich, w ramach których będziemy przybliżać ideę rodzicielstwa bliskości.

Wszystkie zajęcia, a także konsultacje indywidualne pomiędzy zajęciami są udzielane BEZPŁATNIE. Na zajęcia obowiązują zapisy.

Rezerwacja miejsc na zajęcia: Dorota Frydel tel:509 508 109 lub info@szkolarodzenia-ceo.pl
Adres: C.E.O. – Centrum Edukacji Okołoporodowej, Szkoła Rodzenia "Nowe Życie"
ul. Więckowskiego 1/5 (I piętro),  www.szkolarodzenia-ceo.pl

HARMONOGRAM

PONIEDZIAŁEK 06.10.2014
16.30 – 18.00 –  Jak być wystarczająco dobrą matką?
– pogadanka o radzeniu sobie z
poczuciem winy, zmęczeniem i presją zewnętrzną. Garść metod na rozładowanie stresu.  Prowadząca: Beata Mąkolska –  trenerka rozwoju osobistego, red. naczelna portalu dla kobiet Wellnessday.eu, inicjatorka akcji społecznej „Dziecko też człowiek” i… mama 🙂
18.30-20.00 – O wychowaniu dzieci w duchu rodzicielstwa bliskości – podstawowe filary i cechy – wprowadzenie i rozpoczęcie Tygodnia Bliskości.
Prowadząca: Dorota Frydel – edukatorka okołoporodowa, instruktorka szkoły rodzenia, doula, mama.

WTOREK 07.10.2014
16.30 – 17.30 –  Dziecko dobro (nie) publiczne – o asertywności gdy zostaje się mamą.
Wykład i rozmowa na temat przyjmowania i odpierania „dobrych rad” od innych (babć, cioć, sąsiadek itd.). O tym jak wzmacniać pewność siebie, jak wzmacniać intuicję macierzyńską i jak kulturalnie odmówić tym, co wchodzą nam w życie z butami.
Prowadząca: Beata Mąkolska –  trenerka rozwoju osobistego, red. naczelna portalu dla kobiet Wellnessday.eu, inicjatorka akcji społecznej „Dziecko też człowiek” i… mama 🙂
17.30 – 20.00 – Krąg Opowieści Porodowych (KOP) – bliskość od porodu jako podstawa udanych narodzin.
Na spotkanie zapraszamy wszystkie Kobiety – zarówno te, które o byciu Mamą dopiero myślą, te, które Matkami wkrótce zostaną, jak i te, które Mamami już są. Przyjdźcie i opowiedzcie swoją historię! W kręgu tych opowieści  będziemy obalać mity związane z porodem, oswajać lęki ciężarnych i budować pozytywny wizerunek porodu.
Prowadząca: Dorota Frydel – doula, edukatorka okołoporodowa, mama

ŚRODA 08.10.2014
11.00-12.00 – Ćwiczenia po porodzie z dziećmi – Mama Plus
Zapraszamy Mamy po okresie połogu wraz z dziećmi do 1 roku życia na wspólne zajęcia ze swoimi pociechami. W programie ćwiczenia, które Mama może wykonywać wspólnie z dzieckiem, trzymać je w ramionach lub układać na swoim brzuchu.
Prowadząca: Dorota Frydel – instruktorka fitness, z przygotowaniem do prowadzenia ćwiczeń dla kobiet w ciąży i po porodzie.
g. 12.30-14.30 – Masaż niemowlęcy – zalety i znacząca rola „kojącego dotyku” jako element tworzenia więzi między dzieckiem a rodzicem.
Pokazowe zajęcia, prowadzone w formie warsztatu. Zapraszamy przyszłych rodziców lub rodziców z małymi dziećmi ( od drugiego miesiąca życia) na kojący masaż swoich Maluszków.
Prowadząca: Dorota Frydel – instruktorka masażu dziecięcego, mama.
g. 17.30 – 20.00 – Szkolenie z pierwszej pomocy małemu dziecku
–  zachłyśnięcie, RKO, najczęstsze sytuacje zagrażające zdrowiu lub życiu dziecka. Zapraszamy przyszłych rodziców lub rodziców małych dzieci, zwłaszcza niemowląt.
Prowadzący: Przemysław Małecki – ratownik medyczny- FAID.

CZWARTEK 09.10.2014
16.00 – 17.00 – Dobre narodziny, dobry start – wpływ na całe przyszłe życie. Co to znaczy być dobrze urodzonym?
Prowadząca: Dorota Fryc – położna przyjmująca również porody domowe, autorka wielu publikacji poświęconych tematyce okołoporodowej, mama
g. 17.30 – 20.00 – Krąg Opowieści Laktacyjnych (KOL) – karmienie piersią jako jeden z filarów rodzicielstwa bliskości.  Zapraszamy serdecznie Mamy, które karmią lub karmiły piersią swoje dzieci oraz kobiety w ciąży, które Mamami wkrótce zostaną.  W kręgu tych opowieści  przyszłe Mamy będą mogły posłuchać budujących opowieści o karmieniu piersią kobiet, które tę właśnie drogę wybrały.
Prowadząca: Dorota Fryc – certyfikowany doradca laktacyjny, położna przyjmująca również porody domowe, mama

 

PIĄTEK 10.10.2014
11.00-12.00 – Ćwiczenia w ciąży –  aktywne przygotowanie do porodu, rola ruchu w ciąży, wskazane i niewskazane formy aktywności, zalety dla mamy i dziecka. Zapraszamy przyszłe Mamy od drugiego trymestru ciąży na udział w ćwiczeniach fizycznych dla ciężarnych.
Prowadząca: Dorota Frydel – instruktorka fitness, z przygotowaniem do prowadzenia ćwiczeń dla kobiet w ciąży.
17.00 – 19.30 – Krąg Opowieści Rodzicielskich (KOR) – zapraszamy wszystkich przyszłych i obecnych rodziców, którzy są zainteresowani wychowaniem swoich dzieci w duchu rodzicielstwa bliskości oraz tych, którzy tak właśnie swoje dzieci wychowują. Przyjdźcie i podzielcie się swoimi rodzicielskimi doświadczeniami, zabierzcie też swoje dzieci. Spotkanie to ma na celu przybliżyć ideę rodzicielstwa bliskości jako podstawy do zbudowania bliskiej i ufnej więzi ze swoim dzieckiem.
Prowadząca: Agata Dżaman- doradca chustowy, doula, mama

SOBOTA 11.10.2014
11.00 – 13.30 – Warsztaty z chustonoszenia dzieci jako kolejnego z filarów rodzicielstwa bliskości. Zapraszamy przyszłych i obecnych rodziców z małymi dziećmi.
13:30-15:00 – Indywidualne konsultacje dla rodziców chustujących swoje dzieci.
Prowadząca: Agata Dżaman- doradca chustowy, doula, aktywna mama chustująca swoje dzieci.
16:00 – 18:30 –  Krąg Opowieści Rodzicielskich (KOR) dla rodziców nastolatków. Na spotkanie zapraszamy rodziców nastoletnich dzieci, którzy chcą podzielić się swoimi doświadczeniami rodzicielskimi. Zapraszamy też rodziców, których dzieci niedługo wejdą w okres dorastania.  Co zrobić, żeby ze swoim dzieckiem pozostać blisko mimo upływającego czasu? Przyjdźcie i posłuchajcie prawdziwych historii rodzicielskich.
Prowadząca: Agata Dżaman- doradca chustowy, doula, mama

NIEDZIELA 12.10.2014
g. 12.00 – Spotkanie otwarte dla wszystkich tych, którzy o rodzicielstwie bliskości chcą się dowiedzieć coś jeszcze. Zapraszamy też przyszłych i obecnych rodziców, którzy chcą skorzystać z BEZPŁATNYCH porad lub konsultacji dotyczących edukacji okołoporodowej, jak: przygotowanie do porodu, towarzyszenie douli przy porodzie, poród z bliską osobą, pielęgnacja noworodka i wielu innych.
g. 14.30 -Zakończenie Tygodnia Bliskości.

Informacje o CEO:
Szkoła Rodzenia "Nowe Życie" i Centrum Edukacji Okołoporodowej powstały z myślą o kobietach w ciąży i ich partnerach, pragnących świadomie i aktywnie przygotować się porodu oraz do wczesnego rodzicielstwa.  Oprócz zajęć dla par, prowadzone są zajęcia dla samych przyszłych mam, psychologiczne przygotowanie do porodu dla ojców, zajęcia weekendowe, a także indywidualne przygotowanie do porodu.  To jedyna szkoła rodzenia, w której zajęcia są przeprowadzane w bardzo kameralnej atmosferze i w której można spotkać aż… trzy doule. W CEO Przygotowujemy nie tylko do porodu, ale także proponujemy towarzyszenie w nim oraz pomagamy w okresie poporodowym.